رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

استقلال و وحدت دو اصل فعالیت شوراها/ مدیریت جهادی در شهرداری حاکم شود - نمایش محتوای خبر

 

 

استقلال و وحدت دو اصل فعالیت شوراها/ مدیریت جهادی در شهرداری حاکم شود

استقلال و وحدت دو اصل فعالیت شوراها/ مدیریت جهادی در شهرداری حاکم شود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه این دو موضوع وحدت اعضا و استقلال اصل کار در شورای شهر است گفت: استقلال و مستقل بودن شورای اسلامی شهر خیلی مهم است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی ظهر شنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر خرم آباد با تقدیر از اقدام به موقع اعضا شورا برای انتخاب شهردار اظهار داشت: خوشبختانه شهردار خرم آباد از سوی اعضای شورا به موقع انتخاب شد چرا که در غیر اینصورت این امر موجب چالش جدی برای شورا و شهرداری می شد.

وی با اشاره به انتخاب شهردار جدید شهر خرم آباد عنوان کرد: شهردار جدید که منصوب شده مورد قبول عامه مردم بوده و انتخاب وی نشان از این دارد که اعضای شورا شهر مسیر درستی را طی کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به نقش شورای اسلامی شهر در مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: شورای شهر نقش مهم و اساسی در مدیریت شهر دارد چرا که یک نهاد مردمی بوده و از پشتوانه رای و نظر مردم برخوردار است.

تصمیماتی که از خارج بر شورا تحمیل می شود سمی مهلک است

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه جایگاه شورای شهر یک جایگاه مهم و کلیدی است تصریح کرد: اگر این جایگاه را در نظر بگیریم می توان اهمیت کار این نهاد را به خوبی احساس کرد.

وی با تاکید بر اینکه شورای شهر باید دو ویژگی اساسی را داشته باشد ادامه داد: داشتن استقلال و همچنین وحدت و هماهنگی دو ویژگی بارز و اساسی شورای شهر باید باشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه این دو موضوع اصل کار در شورای شهر است ادامه داد: استقلال و مستقل بودن شورای اسلامی شهر خیلی مهم است و باید توجه ویژه ای به این امر وجود داشته باشد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه تصمیماتی که از خارج شورا بر شورا تحمیل می شود سمی مهلک است چرا که در این صورت در درجه اول خود شورا از درون متلاشی می شود گفت: به طور حتم اگر از بیرون شورا تصمیمی تحمیل شود خود شورا ابتدا آسیب می بیند.

وی همچنین بر ضرورت وجود وحدت و همدلی بین اعضای شورای اسلامی شهر خرم آباد تاکید کرد و گفت: به هر حال اختلاف سلیقه بین اعضا همواره وجود دارد اما باید در نهایت شورا یکپارچه بوده و روحیه کار جمعی در میان اعضا حاکم باشد.

اعضای شورای شهر خرم آباد استقلال و وحدت را خط قرمز خود بدانند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید براینکه در صورت وجود فضای وحدت و همدلی شورا موفق خواهد بود گفت: در این صورت است که کار در شورای اسلامی پیشرفت می کند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه اعضای شورای اسلامی شهر خرم آباد استقلال و همچنین وحدت و همدلی را خط قرمز خود بدانند گفت: استقلال، وحدت، هماهنگی، انسجام، پذیرش و تحمل یکدیگر همواره باید مدنظر اعضا شورای شهر باشد و خود را مانند یک خانواده بدانند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه انتظار می رود شهرداری که از سوی اعضای شورای شهر انتخاب شده مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرد گفت: شهردار برای پیشبرد کارها نیازمند حمایت و پشتیبانی اعضا شورای اسلامی شهر است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه اعضا شورای اسلامی شهر خرم آباد با حمایت و پشتیبانی خود از شهردار زمینه تحقق مدیریت جهادی در شهرداری را فراهم آورند گفت:  مدیریت جهادی همواره از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید بوده چرا که نتیجه آن به نفع مردم خواهد بود.

شورای اسلامی شهر به سیاست گذاری کلان توجه کند

حجت الاسلام میرعمادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به اعضای شورای شهر گفت: اعضای شورای شهر همواره باید به کار سیاست گذاری بپردازند و از روزمرگی خارج شوند.

وی با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر نباید به اموری بپردازند که چیزی جز اتلاف وقت و منابع باشد گفت: اعضای شورای اسلامی همواره باید به کار سیاست گذاری و مسائل کلان بپردازند.

 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه انتظار این است که شورای اسلامی شهر به سیاست گذاری کلان توجه کند گفت: باید برنامه ریزی کارشناسی لازم از سوی شورای اسلامی شهر صورت گیرد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه شورای اسلامی شهر در اصلاح سبک زندگی مردم نقش اساسی دارند گفت: همچنین شورای شهر باید در زمینه ایجاد زیرساختهای گردشگری سیاست گذاری لازم را داشته باشد.

وی همچنین بر ضرورت استفاده از طراحان برجسته شهری در زمینه بهبود مبلمان شهری در خرم آباد تاکید کرد و گفت: باید از مهندسین و مشاورانی که در این حوزه فعال هستند استفاده شود.

پروژه های نیمه کاره هرچه سریعتر به سرانجام برسند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین با تاکید بر توجه ویژه به فضای سبز شهر خرم آباد گفت: فضای سبز شهر خرم آباد در معرض تجاوز و تعدی قرار دارد و باید اقدامات لازم در زمینه جلوگیری از این امر صورت گیرد.

حجت الاسلام میرعمادی بیان داشت: فضای سبز حیات مردم است و باید زمینه گسترش و همچنین جلوگیری از تعرض به آن در خرم آباد فراهم شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به وجود پروژه های نیمه کاره شهری خرم آباد اشاره کرد و گفت: باید هر چه زودتر این طرحها و پروژه های نیمه کاره به سرانجام برسند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد بیان داشت: باید زمینه بهره برداری از پروژه های نیمه تمام شهری خرم آباد فراهم شود چرا که رها کردن آنها وضعیت را بدتر می کند.

حجت الاسلام میرعمادی در پایان سخنان خود بر ضرورت توجه شهرداری خرم آباد به نیروهای خدماتی این نهاد تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه در ایام پایانی سال قرار داریم شهرداری اقدام به پرداخت حقوق و مزایای قشر کارگر خود کند.