رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

اسکان مسافران در ستاد آموزش‌و‌پرورش لرستان ۲۵ درصد رشد داشته است - نمایش محتوای خبر

 

 

اسکان مسافران در ستاد آموزش‌و‌پرورش لرستان ۲۵ درصد رشد داشته است

اسکان مسافران در ستاد آموزش‌و‌پرورش لرستان ۲۵ درصد رشد داشته است

مدیر‌کل آموزش‌و‌پرورش لرستان گفت: امسال آموزش‌و‌پرورش لرستان نسبت به مدت مشابه در سال‌ گذشته، در زمینه اسکان مسافران نوروزی ۲۵ درصد رشد داشته است.

گودرز کریمی‌فر جلسه ستاد تسهیلات نوروزی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: آموزش‌و‌پرورش  از 25 اسفند با 450 نفر عوامل اجرایی به طور شبانه‌روز با تمام امکانات در خدمت مسافران نوروزی است و هم‌اکنون نیز با برنامه‌ریزی منظم در حال فعالیت است.

وی با اشاره به این‌که امسال آموزش‌و‌پرورش لرستان از نظر اسکان مسافران نوروزی در غرب کشور، رتبه اول و در سراسر کشور، رتبه دهم را به خود اختصاص داده است، افزود: از آغاز طرح نوروزی تا 9 فروردین 81 هزار و 387 هزار نفر در قالب 170 هزار و 910 نفر روز در استان لرستان اسکان داشته‌اند.

مدیر‌کل آموزش‌و‌پرورش لرستان عنوان کرد: 10 پایگاه در قالب 180 آموزشگاه و 1800 کلاس درس، چهار خانه معلم، چهار دانشگاه فرهنگیان و یک اردوگاه ملی برای اسکان مسافران نوروزی در لرستان تعبیه شده است.

وی با اشاره به این‌که امسال آموزش‌و‌پرورش لرستان نسبت به مدت مشابه در سال‌ گذشته، در زمینه اسکان مسافران نوروزی 25 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: از طرف آموزش‌و‌پرورش لرستان، شش اکیپ به‌طور نامحسوس عملکرد ستادهای اسکان را رصد کرده و روزانه از این مراکز بازدید می‌کنند.

کریمی‌فر خاطرنشان کرد: تهیه و توزیع پرسشنامه جهت اخذ پیشنهادات و انتقادات مسافران نوروزی، به‌کارگیری 40 نفر به‌عنوان کاربر رایانه برای اطلاع‌رسانی و ثبت گزارش‌های مربوط به اسکان مسافران در سامانه، افزایش تعداد نمازخانه‌ها و مفروش کردن سالن‌های مدارس در روزهای بارانی، هماهنگی با دانشگاه علوم‌پزشکی و تشکیل چهار اکیپ بهداشتی در استان جهت بازدید از مراکز اسکان از دیگر اقدامات آموزش‌و‌پرورش در راستای اجرای طرح نوروزی بوده است.

وی با اشاره به استقبال چشمگیر مسافران نوروزی از نمایشگاه‌های بومی و محلی واقع در مراکز اسکان آموزش‌و‌پرورش، بیان کرد: از دیگر فعالیت‌های آموزش‌و‌پرورش در طول طرح نوروزی، ایجاد سامانه پیامکی و نصب شماره آن در تمام مدارس استان جهت ارتباط با ستاد اسکان، توزیع بروشورهای معرفی جاذبه‌های گردشگری لرستان و چاپ بنرهای اطلاع‌رسانی و در ورودی ومعابر شهر بوده است.

مدیر‌کل آموزش‌و‌پرورش لرستان گفت: در 10 روز نخست فروردین ماه، آموزش‌و‌پرورش لرستان میزبان  81 هزار و 387 مسافر نوروزی در قالب 23 هزار و 809 خانوار بوده است