سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

اسکان 325 هزار مسافر نوروزی در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

اسکان 325 هزار مسافر نوروزی در لرستان

اسکان 325 هزار مسافر نوروزی در لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: از 27 اسفند تا 9 فروردین ماه امسال 325 هزار و 431 نفر شب مسافر نوروزی در لرستان اسکان یافته‌‏اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‏آباد، عبدالرضا مهاجرنژاد در جلسه ستاد خدمات سفر لرستان در خرم‏آباد اظهار کرد: از 27 اسفند تا 9 فروردین ماه امسال 325 هزار و 431 نفر شب مسافر نوروزی در لرستان اسکان یافته‌‏اند که از این تعداد آموزش و پرورش لرستان در راس قرار دارد.

وی عنوان کرد: میانگین اسکان این مسافران در استان لرستان دو شب بوده است، این در حالی است که سال گذشته در همین زمان 322 هزار مسافر نوروزی در سطح مدارس لرستان اسکان یافته که این رقم نسبت به سال گذشته امسال دو هزار نفر افزایش داشته است.

وی افزود: 70 درصد مجموع اسکان مسافران نوروزی در شهرستان خرم‏‌آباد بوده و شهرستان‌‏های بروجرد، پلدختر و دورود در رده‏های بعدی قرار گرفته و کمترین اسکان در شهرستانهای رومشکان، سراب دوره و دلفان گزارش شده است.

مهاجرنژاد تصریح کرد: از ابتدای تعطیلات تاکنون 700 مورد بازدید توسط کارشناسان و مسئولان میراث فرهنگی لرستان از آثار تاریخی، طبیعی، مهمان‌‏سراها، هتل‏‌ها و مهمانپذیرها صورت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان با اشاره به اینکه آمار اسکان و بازدید تا ساعت 11 هر شب وارد سامانه کشوری میشود، عنوان کرد: بیشترین رشد بازدید از آثار تاریخی و طبیعی مسافران نوروزی مربوط به شهرستان خرم‌‏آباد بوده است و 89 هزار مسافر نوروزی از قلعه فلک‌الاافلاک خرم‌آباد بازدید کردند.