رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اشتغال‌زایی برای 904 نفر در مراکز کاریابی بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

اشتغال‌زایی برای 904 نفر در مراکز کاریابی بروجرد

اشتغال‌زایی برای 904 نفر در مراکز کاریابی بروجرد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: در 10 ماهه امسال از طریق سه مرکز کاریابی برای 904 جویای کار اشتغال‌زایی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، کامران فرشید در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان، اظهار کرد: در 10 ماهه امسال از طریق سه مرکز کاریابی برای 904 جویای کار اشتغال‌زایی شده و آمار مقرری‌بگیران در حال حاضر در این شهرستان 415 نفر است.

وی ادامه داد: مقرری 317 نفر برقرار شده است، 247 نفر به سازمان تامین اجتماعی معرفی شده‌اند و 68 نفر از مقرری‌بگیران به منظور فراگیری مهارت‌های لازم به سازمان فنی و حرفه‌ای معرفی شده‌اند.

این مسئول با اشاره به معرفی شش مقرری‌بگیر بیمه بیکاری به سازمان نهضت سوادآموزی، عنوان کرد: در این مدت 417 مورد قطع مقرری و 73 مورد اشتغال جدید برای این افراد ثبت شده است.

فرشید با اشاره به ایجاد 107 فرصت شغلی در تعاونی‌های تولیدی، عنوان کرد: در سال جاری تاکنون 10 تعاونی کشاورزی در این شهرستان تشکیل شده است.

وی سپس از تشکیل دو تعاونی صنعتی و معدنی، دو تعاونی فرش دستباف، یک تعاونی صنایع‌دستی و یک تعاونی تولیدی روستایی در این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد خاطرنشان کرد: درصد سازش بین کارگران و کارفرمایان در هیئت‏‏‌های تشخیص 57 و در هیئت‏‌های حل‌اختلاف نزدیک به 28 درصد است، همچنین در این دو هیئت یک‌هزار و 108 مورد منجر به صدور رای شده است و مابقی نیز تا پایان سال تعیین تکلیف میشوند.

فرشید با اشاره به ارائه یک‌هزار و 328 مورد مشاوره در این خصوص، افزود: از این طریق بستر مناسبی فراهم شده است تا از حجم ورودی پروندهها به هیئتهای تشخیص و حل‌اختلاف کاسته شود.

وی از یک‌هزار و 98 مورد بازرسی ادواری و 260 مورد بازرسی موردی در مدت یاد شده خبر داد و اظهار کرد: در راستای ایجاد شرایط لازم به منظور پرداختن قشر کارگر به ورزش علاوه بر سالن فوتسال، سالن بدن‌سازی نیز برای استفاده تیمهای بانوان و آقایان افتتاح شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد همچنین از پیشرفت 85 تا 90 درصدی استخر شنا خبر داد و عنوان کرد: این استخر اوایل سال آینده در مجموعه ورزشی کارگران به بهرهبرداری میرسد.

فرشید با اشاره به راهیابی تیم تنیس روی میز لرستان به المپیاد ورزشی کارگران، تاکید کرد: سه تن از ورزشکاران این تیم بروجردی هستند.

وی استقبال از مشعل المپیاد کارگری کشور و برگزاری مراسم باشکوه آن در شهرستان بروجرد را از دیگر فعالیتهای صورت گرفته در حوزه ورزش دانست.