رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

اشتغال‌زایی بیش از ۱۹۰۰ جوینده کار در استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

اشتغال‌زایی بیش از ۱۹۰۰ جوینده کار در استان لرستان

اشتغال‌زایی بیش از ۱۹۰۰ جوینده کار در استان لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: ۹ هزار و ۳۶۰ نفر سال گذشته در مراکز کاریابی لرستان ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۹۶۱ نفر به‌کار گمارده شدند.

علی آشتاب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با بیان اینکه 16 مرکز کاریابی در استان لرستان فعالیت دارد اظهار داشت: سال گذشته 9 هزار و 360 نفر در مراکز کاریابی استان لرستان ثبت‌نام کردند.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار و 961 نفر از جویندگان کار مرد و سه هزار و 399 نفر زن بوده است افزود: سال گذشته هزار و 961 نفر از طریق مراکز کاریابی استان مشغول به‌کار شدند که از این تعداد هزار و 151 نفر مرد و 810 نفر زن بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان عنوان کرد: این هزار و 961 نفر در بخش‌ها صنعت، کشاورزی، خدمات، دولتی، تعاونی و بخش خصوصی به‌کارگیری شدند که بیشترین اشغال‌زایی نیز مربوط به بخش خصوصی و خدمات بوده است.

وی با بیان اینکه تقریباً 67 درصد جویندگان کار استان در سال 94 بدون مهارت بوده است گفت: 783 نفر برای کسب مهارت به مراکز فنی و حرفه‌ای استان لرستان معرفی شد.

آشتاب در رابطه با بیشترین گروه سنی جویندگان کار در استان تصریح کرد: بیشترین جویندگان کار در رده سنی 25 تا 34 سال قرارگرفته‌اند که 50 درصد جمعیت جویندگان کار را تشکیل می‌دهند.