رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

اشتغال اصلی‎ترین مطالبه مردم از مسئولان است - نمایش محتوای خبر

 

 

اشتغال اصلی‎ترین مطالبه مردم از مسئولان است

اشتغال اصلی‎ترین مطالبه مردم از مسئولان است

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، علی کورانی‎فر در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری این شهرستان اظهار کرد: اصلی‎ترین و مهمترین اولویت کاری مدیران دستگاه‎های اجرایی این شهرستان باید حول محور ایجاد اشتغال در جریان باشد.

وی اشتغال را مهمترین مطالبه اقشار مردم از مسئولان برشمرد و خاطرنشان کرد: هیچ موضوع دیگری نباید از دیدگاه مدیران ادارات بر این مهم اولویت و برتری داشته باشد، بنابراین هیچ توجیهی درخصوص عدم تحقق مطلوب این مهم قابل پذیرش نیست.

سرپرست فرمانداری بروجرد بیان کرد: از سویی دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‏‎گذاری این شهرستان باید با رصد و نظارت بیشتر به ارائه گزارش از سوی مدیران ادارات اکتفا نکرده و با تسلط به جزئیات موانع و عوامل احتمالی عدم تحقق تعهدات اشتغالزایی زمینه را برای رفع موانع احتمالی فراهم کند.

کورانی‎فر با اشاره به اینکه مدیران کل هر یک از ادارات تعهد آمار اشتغالزایی دستگاه خود را پذیرفته‎اند، ادامه داد: در صورت عدم تحقق این مهم مدیران کل استانی مسئولان شهرستانی را ناموفق در جذب اعتبارات این حوزه و عدم حصول نتیجه لازم مسئول می‎دانند.

وی تاکید کرد: بنابراین مدیران شهرستانی باید در کنار ارائه گزارش آمار تحقق تعهد اشتغالزایی دستگاه خود عوامل احتمالی عدم دستیابی حداکثری به این مهم را گزارش و پیشنهادات و راهکار خود برای رفع آنها را انعکاس دهند.

سرپرست فرمانداری بروجرد با تاکید بر پرهیز مدیران دستگاه‎های اجرایی این شهرستان از نگاه حداقلی به تحقق آمار اشتغال تصریح کرد: مسئولان هر یک از ادارات باید میل به تحقق بیش از 100 درصدی و حتی دو برابری این امر داشته باشند.

کورانی‎فر اظهار کرد: مسئولان و مدیران ادارات باید بدانند که آنها با پذیرش مسئولیت در قبال انجام بهینه آن موظف هستند و باید در این زمینه پاسخگو باشند، از سویی مدیرانی که نمی‎توانند خود را با این سیستم تطبیق دهند با کنار رفتن فضا را برای فعالیت مدیران توانمند، پر انرژی، فعال و پویا فراهم کنند.

وی با انتقاد از غیبت برخی مدیران در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری شهرستان بروجرد خاطرنشان کرد: در صورت ارسال دعوت‎نامه رسمی این افراد باید درخصوص موجه یا غیر موجه بودن غیبت خود پاسخگو باشند.

سرپرست فرمانداری بروجرد بیان کرد: اشتغال اصلی‎ترین مطالبه مردم از مسئولان است، بنابراین مدیران باید خود را در قبال این خواسته موظف بدانند و به این امر واقف باشند که در برابر بروز هر یک از عواقب احتمالی بیکاری در جامعه از قبیل افسردگی، تنش‎های خانوادگی و ... مسئول هستند.

کورانی‎فر عنوان کرد: یکی دیگر از اولویت‎های کاری مدیران ادارات و بانک‎ها باید حفظ حرمت و تکریم ارباب رجوع باشد، چرا که هیچ توجیهی در این زمینه از هیچ دستگاه و مدیری پذیرفتنی نیست.