جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

اشتیاق سران کشورهای صادرکننده گاز برای دیدار با رهبر انقلاب نشان از قدرت ایران دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

اشتیاق سران کشورهای صادرکننده گاز برای دیدار با رهبر انقلاب نشان از قدرت ایران دارد

اشتیاق سران کشورهای صادرکننده گاز برای دیدار با رهبر انقلاب نشان از قدرت ایران دارد

امام جمعه شهرستان دورود گفت: اشتیاق سران کشورهای صادرکننده گاز برای دیدار با رهبر انقلاب نشان از قدرت ایران دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، حجت‌الاسلام رضا حقیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران دورودی با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، اظهار داشت: یکی از تدابیر حکیمانه حضرت امام (ره) در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس و تشکیل سازمان­‌ها و نهادهای مورد نیاز در جهت رفع مشکلات و خدمت بیشتر به مردم بود، که یکی از این نهادهای ارزشمند و تاثیرگذار بسیج مستضعفین بود که در پنج آذر سال 58 به فرمان حضرت امام تاسیس شد.

وی با بیان اینکه بسیج به تعبیر حضرت امام (ره) به عنوان شجره طیبه معرفی شده است، گفت: بسیج در نگاه مقام معظم رهبری به عنوان یک نهادی که باعث عظمت این مملکت و باعث بیم و هراس دشمنان است معرفی شده است.

نقشه دشمن برای تخریب بسیج

امام جمعه شهرستان دورود با بیان اینکه بسیج در طول 37 سال گذشته در عرصه­‌های مختلف دستاوردهای بسیار بزرگی داشته است، گفت: این دستاوردهای بسیار بزرگ باعث شده تا امروزه ما شاهد طرح و نقشه بسیج‌سوزی و بسیج‌هراسی باشیم، یعنی به دلیل اینکه این بوستان با طراوت و ارزشمند ثمرات بسیار مفیدی در عرصه­‌های مختلف برای کشور داشته است برخی به دنبال بسیج‌هراسی هستند.

وی با بیان اینکه بسیج‌سازی با نیت پاک حضرت امام و همراهی ملت شکل گرفت، یادآور شد: اما در پشت پرده سوختن بسیج نیت پاکی وجود ندارد و این اقدام توسط افرادی برون از مرزها و گاهی در درون مرزها شکل می­‌گیرد، افرادی که نیت الهی نداشته و دلسوزی لازم را برای مملکت ندارند.

حجت‌الاسلام حقیان با اشاره به روش­‌های که دشمنان دست به تخریب بسیج می‌­زنند، یادآور شد: استفاده از الفاظی تحت این عنوان که بسیج سیاست زده است و یا بسیج جناح‌­گرا و افراط‌­گرا است، سعی می­‌کنند این ساختار ارزشمند را از بین ببرند.

وی تأکید کرد: یقین داشته باشید اگر چنانچه این نهاد فراگیر در طول این دوران موثر واقع نمی‌شد، چنین اقداماتی از سوی دشمنان بر علیه آن‌ها شکل نمی­‌گرفت، اقداماتی که عمده آنها ریشه در خارج از کشور داشته و گاهی در کشور از سوی برخی افراد همراهی می‌­شود.

روح و منش بسیج پاک است

این مسئول با بیان اینکه ممکن است افرادی با نام بسیج از این عنوان سوء استفاده کنند، گفت: اما روح، منطق و منش بسیج پاک است، چراکه بسیج اخلاق‌محور و آخرت‌گرا است، بنابر این اگر مشاهده می­‌شود بعضی­‌ها ناجوان‌مردانه علیه این نهاد مقدس که برخاسته از دل مردم است و توطئه انجام می­‌دهند به خاطر همین عظمت، جایگاه و اثرات بسیار زیادی است که در این مدت داشته است.

امام جمعه شهرستان دورود در ادامه سخنان خود به برگزاری سومین اجلاس سران مجمع عمومی کشورهای صادرکننده گاز که طی روزهای گذشته به میزبانی ایران برگزار شد، پرداخت و گفت: سران مجمع عمومی کشورهای صادرکننده گاز در گذشته به طور پراکنده و دل سازمان اوپک به کار خود ادامه می­‌دادند که در سال 87 بنا بر پیشنهاد مقام معظم رهبری این سازمان به عنوان یک سازمان مستقل هویت پیدا کرد و از سال 87 به بعد جلسات سران مجمع عمومی کشورهای صادرکننده گاز به صورت گردشی در بین این کشورها تشکیل می‌­شود.

موفقیت دیپلماسی انرژی جمهوری اسلامی ایران

وی حضور روسای جمهور کشورهای صادرکننده گاز در ایران را نشان از دیپلماسی موفق انرژی جمهوری اسلامی دانست و گفت: اینکه مشاهده می­‌شود این اجلاس با حضور روسای جمهور کشورهای تولیدکننده گاز به‌ خصوص رئیس‌جمهور روسیه در ایران عزت‌مندانه و مقتدرانه تشکیل می‌شود، نشان از یک کار جمعی و ارزشمند است که در دولت در بخش دیپلماسی انرژی صورت پذیرفته است.

حجت‌الاسلام حقیان با بیان اینکه حضور سران این کشورها حامل پیام­‌های بسیار بزرگی است، گفت: یکی از این پیام‌ها این است که جمهوری اسلامی می‌تواند در بخش دیپلماسی اقتصادی هم این چنین موفقیت‌­هایی داشته باشد چراکه وقتی می­‌توانیم در دیپلماسی انرژی که بن­‌مایه دیپلماسی اقتصادی است، موفقیت چشمگیری داشته باشیم، در دیپلماسی اقتصادی هم می‌‌توانیم توفیق به دست آوریم.

وی در ادامه با بیان اینکه می­‌توانیم در دیپلماسی فرهنگی هم موفقیت داشته باشیم، گفت: تاکنون در این حوزه اقداماتی صورت گرفته است و باید ادامه یابد.

مبارزه با تروریست به یک ایده جهانی تبدیل شود

این مسئول اضافه کرد: در بحث مبارزه با تروریست این طرح باید به یک ایده جهانی تبدیل شود، البته اقدامات خوبی صورت گرفته است و باید بیشتر تلاش شود چراکه هرچه ما در دیپلماسی فرهنگی توفیق به دست آوریم، هزینه­‌های ایران و دیگر کشورها در موضوع حقوق بشر و مبارزه با تروریست کاهش پیدا می­‌کند.

وی یادآور شد: پیام بعدی این اجلاس مهم این بود که بر انزوای ایران که با تحریم‌­های ناجوان‌مردانه استکبار جهانی و در راس آن آمریکا علیه کشور ما شکل گرفته بود خط بطلانی کشیده شد، یعنی اگر چنان‌چه در اجرای برجام هم مشکلی وجود داشته باشد، این اقدام نشان داد که ما توان خروج عزت­‌مندانه از انزوا را داریم.

حجت‌الاسلام حقیان تصریح کرد: پیام این اجلاس برای کشورهایی که می‌خواهند با اقدامات تروریستی و حمایت از تروریست‌ها به اهداف خود برسند، این بود که با تعامل و منطق هم می‌‌‌‌توان به نتایج و سیاست‌گذاری‌­های دقیق رسید.

وی افزود: پیام دیگر این اجلاس این بود که در حاشیه این اجلاس شاهد دیدار سران این کشورها با مسئولان نظام جمهوری اسلامی بخصوص مقام معظم رهبری بودیم که در این دیدارها مقام معظم رهبری توصیه‌­های ویژه‌ای به سران این کشورها داشتند و سران این کشورها برای دیدار با مقام معظم رهبری یک اشتیاق ویژه نشان می‌‌دادند، که این اشتیاق نشان از وزن بالای جمهوری اسلامی در سطح جهان و منطقه است.