جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

اصحاب رسانه و مطبوعات مشکلات شهرستان پلدختر را گزارش دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

اصحاب رسانه و مطبوعات مشکلات شهرستان پلدختر را گزارش دهند

اصحاب رسانه و مطبوعات مشکلات شهرستان پلدختر را گزارش دهند

فرماندار پلدختر گفت:اصحاب رسانه و مطبوعات مشکلات شهرستان پلدختر را گزارش دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، نورالدین درمنان در جلسه کمیسیون ارتقاء امنیت اجتماعی و ستاد صیانت از حقوق شهروندی شهرستان پلدختر اظهار داشت: باید اعتماد، صداقت و درستی  مبنای کار باشد و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، با شرکت گسترده در انتخابات حماسه سیاسی خلق کنیم و از گوهر وحدت ملی صیانت و حفاظت کنیم.

وی افزود: مسئولان باید فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب‌العین خود قرار دهند زیرا رهنمودهای ایشان چراغ راه و کارگشا در تمام عرصه‌های پیشرفت و ترقی کشور است.

فرماندار پلدختر به وظایف خود و کاندیداها در رابطه به انتخابات اشاره و عنوان کرد: برگزاری انتخابات سالم و صیانت از آرای مردم از وظایف مجریان انتخابات است.

وی بیان کرد: مجریان انتخابات با اتخاذ سازوکارهای مناسب در این راستا حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام باشند.

درمنان بابیان اینکه انتخابات فرایندی چند جزیی است، تصریح کرد: مردم به‌عنوان انتخاب‌کننده یک جز آن به‌حساب می‌آیند و هیئت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی و دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات جز دیگر آن هستند.

وی خاطرنشان کرد: در کشور ما انتخابات رویدادی است که به‌صورت میانگین هرسال یک‌بار برگزار شده که این امر بیانگر مردمی بودن نظام ما است که جمهوریت نظام را مشهود می‌کند.

فرماندار پلدختر قانون را ملاک اصلی در انتخابات دانست و گفت: از وظایف مجریان انتخابات، ایجاد بستری عادلانه برای برگزاری انتخابات و حضور مردم در پای صندوق‌های رأی است.

وی خطاب به کاندیداها و همه‌کسانی که طی روزهای آینده وارد عرصه می‌شوند، اظهار داشت: پذیرفته‌ایم که تعیین‌کننده اصلی مردم هستند و رأی مردم برای ما محترم است اما در این مسیر آنچه سبب وفاق همه می‌شود رعایت قوانین، مقررات و حفظ حرمت قانون است که تنها در این صورت حرمت شهروندان حفظ می‌شود.

درمنان به نقش رسانه‌ها در هدایت افکار عمومی و آگاهی بخشی به جامعه اشاره کرد و افزود: از اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان پلدختر انتظار می‌رود مباحث و توانمندی‌ها را بیان کنند و مشکلات شهرستان را گزارش دهند.

وی بابیان اینکه مردم باید توسط خبرنگاران به اهمیت انتخابات واقف شوند و با اطمینان کامل در پای صندوق‌های رأی حضور یابند، تصریح کرد: اصحاب قلم و رسانه رسالت دارند مردم را در جریان اهمیت امر انتخابات قرار دهند و در به صحنه کشاندن آن‌ها کمک کنند.

فرماندار پلدختر بر ضرورت ترویج فرهنگ رعایت حقوق شهروندی در این شهرستان تأکید کرد و گفت: هدف از ایجاد ستاد صیانت از حقوق شهروندی، رعایت حقوق شهروندی است که مردم باید از خروجی این جلسات راضی باشند و امر مهم در این جلسات قضاوت و ابراز رضایتمندی مردم است.

وی بابیان اینکه باید به وظایف خود مسلط باشیم تا رضایت مردم را جلب کنیم، بیان کرد: صیانت از حقوق شهروندی رعایت قانون توسط همگان به‌ ویژه روسای ادارات و کارمندان است.

درمنان تصریح کرد: افزایش کار آیی، رفع نواقص، تسریع در امور، ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر به مراجعان و درنهایت جلب رضایت‌مندی آنان از الزامات صیانت از حقوق شهروندان است که باید توسط ادارات و نهادها موردتوجه قرار گیرد.

وی پاسخگویی به مردم را از اصول رعایت حقوق شهروندی دانست و خاطرنشان کرد: هرکسی به فراخور وظیفه‌ای که دولت برای او تعیین کرده است باید بتواند ادای دین کرده و رعایت حقوق شهروندی را سرلوحه وظیفه خود قرار دهد.

فرماندار پلدختر اظهار داشت: حقوق شهروندی بحث گسترده‌ای است که یکی از ابعاد آن بحث انتخابات است که بزرگ‌ترین رویداد کشور محسوب می‌شود‌.

وی جنایت عربستان در اعدام آیت‌الله شیخ نمر را محکوم کرد و افزود: همه‌کسانی که به اسلام اعتقاد دارند این اقدام عربستان را محکوم می‌کنند و مدعیان حقوق بشر باید در قبال این حوادث دل‌خراش پاسخگو باشند.

درمنان بابیان این‌که بی‌شک آل سعود آثار این اقدام عجولانه را خواهد دید، عنوان کرد: آل سعود بدانند این جنایت‌ها فراموش‌شدنی نیست و همه آن‌ها در دفتر تاریخ ثبت و ضبط خواهند شد و اعدام شیخ نمر، نابودی رژیم شیطانی آل سعود را در پی خواهد داشت.

وی قطع رابطه عربستان با ایران را خطای استراتژیک این کشور دانست  و بیان کرد: عربستان از قطع ارتباط با ایران ضرر می‌کند و ایران دچار مشکل نخواهد شد بلکه روز‌به‌روز نظام ما پایدارتر می‌شود.