جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اصلی‌ترین چالش پلدختر معضل بیکاری است - نمایش محتوای خبر

 

 

اصلی‌ترین چالش پلدختر معضل بیکاری است

اصلی‌ترین چالش پلدختر معضل بیکاری است

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس گفت: امروز اصلی‌ترین چالش شهرستان پلدختر معضل بیکاری است.

علی کائیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در پلدختر اظهار داشت: چهارخطه خرم‌آباد به پلدختر با توجه به افتتاح آزادراه توجیه اقتصادی نداشت، اما تلاش‌های زیادی صورت گرفت، تا معاونت راهبردی رئیس‌جمهور وقت را متقاعد به اختصاص ردیف ملی برای اجرای این پروژه کنیم.

وی با بیان اینکه 32 کیلومتر از این محور در پنج قطعه از سوی اداره کل راه و شهرسازی به پیمانکار واگذار شده است که تا پایان سال 1394 این قطعات به پایان می‌رسد عنوان داشت: همچنین مبلغ 5 میلیارد ریال برای روشنایی چهارخطه پلدختر ـ خرم‌آباد در ورودی شهر پلدختر اختصاص یافته است.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان با تاکید بر اینکه متاسفانه در برخی پروژه‌ها از جمله پمپاژ واشیان و استخر شنا روند اجرایی طرح‌ها به یک دهه رسیده است تصریح کرد: پیگیری‌های لازم در خصوص پالایشگاه و کارخانه سیمان را انجام داده‌ایم، اعتبار لازم اختصاص یافته و دولت باید موانع اجرایی شدن این پروژه‌ها را رفع کند.

وی کارخانه سیمان و پالایشگاه را دو پروژه مهم و اشتغال‌زا دانست و گفت: بیکاری در شهرستان پلدختر بیداد می‌کند و به حد نگران کننده رسیده و امروز اصلی‌ترین چالش شهرستان همین معضل بیکاری است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس همچنین به حادثه‌خیز بودن مسیر ارتباطی پشت تنگ معمولان اشاره کرد و گفت: پیگیری‌های لازم را برای اجرای قطعه پشت تنگ معمولان و دمرود انجام داده‌ایم و در دیدار اخیر با وزیر راه و شهرسازی مبلغ 10 میلیارد ریال به این قطعه اختصاص یافته که تسریع در اجرای این قطعه با توجه به حادثه‌خیز بودن مسیر ضروری به نظر می‌رسد.