جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

اطلاعیه کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری - نمایش محتوای خبر

 

 

اطلاعیه کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری

??مطابق با ماده ۶۴ قانون انتخابات چنانچه به تشخیص کمیسیون بررسی برنامه‌های تبلیغاتی ضبط شده نامزدها دربرگیرنده مطالب توهین آمیز یا هتک هرمت دیگر نامزدها یا مغایر با قوانین باشد صداوسیما موظف به حذف مطالب است.

??همچنین طبق ماده ۷۱ قانون مذکور، داوطلبان ریاست جمهوری و طرفداران آنها به هیچ وجه مجاز به هتک حرمت سایر نامزدها نمی‌باشند و طبق مقررات مجازات خواهند شد.

??با هدف استفاده بهینه از زمان، از نامزدهای محترم درخواست می‌شود در مناظرات پیش رو، سخنان خود را سامان دهند و جمع بندی را به زمان پایان مناظره موکول کنند.

??پرسش: چگونه می‌توان بر شتاب رشد علمی و پژوهش و نوآوری در آموزش و پرورش و آموزش عالی افزود و جایگاه علمی ایران را ارتقا بخشید؟

قالیباف در پاسخ به پرسش مجری:

??موضوع فرهنگ یکی از مهم‌ترین موضوع‌های همه جوامع است بدون شک و دو نگاه در حوزه مسائل فرهنگیی می‌تواند وجود داشته باشد.

??یک نگاه بد بینانه به جامعه و یک نگاه خوشبینامه.

??در نگاه بدبینانه یک نگاه بسته و کنترل و نظارت شدید بر موضوعات فرهنگی و یک نگاه هم نگاه خوشبینانه است که ما اصل را بر آگاهی بخشی برای مردممان در نظر بگیریم که آنها بتوانند با توانمندسازی و با خود مردم و نهادهای مردمی در این زمینه ایفای نقش کنند.

??من معتقدم آموزش و پرورش مهمترین و اساسی‌ترین وزارتخانه‌ای باشد که در این بخش تاثیر گذار باشد و ار درست عمل کند آثار مثبتی دارد و اگر بد عمل کند آثار مخربی دارد.

??سخنگوی قوه قضاییه گفت که محموله مشکوکی در یک ویلایی پیدا شد که متعلق به یکی از وزرا بود که ظرف دو روز رسیدگی شد و کارش به صورت فشرده انجام شد.

??در یک وزارتخانه‌ای که آموزش و پرورش است و مسئولیت دارد می‌بینیم که این رفتار واردات انجام می‌شود آن هم غیر قانونی، حالا یا قانونی یا غیرقانونی و غیر ضروری.

??واقعاً اینجا باعث نگرانی مردم نمی‌شود که احساس کنند در وزارتخانه آموزش و پرورش رأس این وزارتخانه چنین حرکتی انجام دهند. چگونه مردم به اینها اعتماد کنند؟

??اگر ما بخواهیم در حوزه اقتصاد که مشکل اصلی ما در بیکاری است و ۵ میلیون شغل ایجاد کنیم و بتوانیم یارانه طبقه محروم را تقویت کنیم باید نظامی در اصلاحات پولی، گمرکی و بانکی انجام دهیم.

??این یک نمونه در این هفته بود. ما همیشه از این اتفاق‌ها در هفته‌ها، ماه‌ها و سال ها داریم.