جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

اظهارات مداخله جویانه انگلیسی‌ها در راستای ایجاد اختلاف است - نمایش محتوای خبر

 

 

اظهارات مداخله جویانه انگلیسی‌ها در راستای ایجاد اختلاف است

اظهارات مداخله جویانه انگلیسی‌ها در راستای ایجاد اختلاف است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان به اظهارات مداخله‌جویانه انگلیس اشاره کرد و تاکید کردند: این روباه پیر موجب اختلاف است و حاکمان بی‌خاصیت نیز به‌عنوان آلت و ابزاردست آن‌ها هستند که اراده‌ای از خود ندارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به فرارسیدن میلاد نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت:  وجود مقدس پیامبر اعظم اسلام برای بشریت سراسر نور و رحمت است و خداوند به‌واسطه این خلق عظیم بر انسان‌ها منت نهاده و وجود شریفی را از میان آن‌ها برای هدایت ابنا بشر برانگیخت تا از آن‌ها انسان‌هایی مؤمن و باایمان بسازد و مشعل هدایت را در دل سیاهی‌های قرون‌وسطی برافروزد.

وی افزود: هفته وحدت یادآور اقتدار جهان اسلام و بازگوکننده اصلی‌ترین نیاز مسلمانان امروز یعنی وحدت و اتحاد است و امروز که برخی کشورهای اسلامی در معرض اشغال قرار گرفته‌اند وحدت نیاز اصلی همه مسلمانان جهان است چرا که ریشه همه بدبختی‌های آن‌ها تفرقه و تشدد است و دشمن سعی می‌کند هر روز میان صفوف آن‌ها تفرقه بیندازد تا بهتر بر آن‌ها تسلط یابد و منافع ثروت آن‌ها را به یغما ببرد.

خطیب نماز جمعه بروجرد بیان کرد: بنابراین تنها راه برگرداندن مجد و عزت مسلمانان وحدت و اتحاد است و پیامبر رحمت محور خوبی برای وحدت امت اسلامی است و بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان جهان می‌توانند با تمسک به این الگوی سعادت‌بخش توطئه دشمن در راستای تفرقه را خنثی کنند.

وی عنوان کرد: امروز اصلی‌ترین نیاز امت اسلامی وحدت امت حول محور قرآن و پیامبر است چراکه وحدت و انسجام اسلامی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است همان‌گونه که اتحاد ملی و وحدت میان آحاد ملت ایران یک نیاز اساسی است و بالاترین خطر برای انقلاب و نظام اسلامی تفرقه و اختلاف است و این تفرقه خیانت به‌نظام و مردم است و هرکس در مسیر اختلاف قرار گیرد فریب‌خورده شیطان است و دانسته و یا نادانسته در مسیر دشمن حرکت می‌کند بنابراین هر ندای تفرقه‌انگیز از حلقوم شیطان است و نباید به نیروهای تفرقه‌افکن بها داد.

ترابی به پیروزی مهم ارتش سوریه و نیروهای مردمی در آزادسازی حلب اشاره و تصریح کرد: آزادسازی شهر مهم و استراتژیک حلب بسیار بااهمیت است و می‌تواند نقطه عطفی در بحران سوریه محسوب شود و مسیر نهایی پیروزی ارتش را بر تروریست‌ها و حامیان آن‌ها را هموار کند.

وی اضافه کرد: پس از گذشت نزدیک به چهار سال از اشغال حلب نیروهای مجاهد، شجاع و ازجان‌گذشته مقاومت توانستند این شهر را از لوث وجود تروریست‌ها پاک کنند و به پیکره متحد و منسجم سوریه برگردانند این‌یک پیروزی بزرگ برای نیروهای مقاومت و شکستی سنگین برای آمریکا، انگلیس، اسرائیل و ارتجاع عرب منطقه است و آن‌چنان این پیروزی مهم است که اردوگاه تروریست‌ها را به‌هم‌ریخته و روند بحران سوریه را کاملاً تغییر داده است.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به پیام‌های آزادسازی شهر حلب گفت: نخستین پیام این آزادسازی آن‌هم در هفته وحدت و آستانه میلاد نبی مکرم اسلام(ص) این است که جریان مقاومت اسلامی می‌تواند در برابر قدرت‌های سلطه‌گر بایستد و پیروز شود در طول این پنج سال آمریکا و اسرائیل به همراه ارتجاع عرب تمام امکانات خود را برای در هم شکستن مقاومت مردم سوریه به کار بستند و پس از پنج سال نه‌تنها به اهداف خود نرسیدند که امروز دچار انفعال و سرخوردگی شده‌اند.

وی افزود: پیام دیگر این آزادی این است که دشمنان هرچقدر هم صاحب قدرت باشند نمی‌توانند در برابر قدرت ایمان مسلمانان بایستند چراکه قرآن قدرت دشمنان را پوشالی می‌داند و می‌گوید دشمنانتان ضعف هستند.

ترابی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز با اشاره به عدم وتوی مصوبه کنگره و مجلس سنای آمریکا در تمدید تحریم‌های 10 ساله علیه ملت ایران توسط اوباما عنوان کرد: روز گذشته در آخرین روز فرصت اوباما با وتو نکردن مصوبه تمدید تحریم‌های 10 ساله علیه ملت ایران زمینه قانونی شدن اجرای این مصوبه را فراهم کرد و برای هزارمین بار ثابت کرد آمریکا غیرقابل‌اعتماد و دروغ‌گو است و بر سر قول و قرارش نمی‌ماند.

وی تصریح کرد: اوباما نزدیک به دو سال است ادعا می‌کند هرگونه تحریم جدیدی از ناحیه کنگره که تصویب شود را وتو می‌کند و مانع اجرای آن می‌شود اما دیروز در آخرین فرصت این مصوبه را وتو نکرد و زمینه را برای اجرای آن فراهم ساخت هرچند اگر وتو هم می‌کرد به دلیل رأی بالای آن در دو مجلس سنا و کنگره آمریکا اثری نداشت.

امام‌جمعه بروجرد به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در غیرقابل‌اعتماد خواندن آمریکا اشاره و بیان کرد: ایشان اخیراً در دیدار با سید عمار حکیم توصیه کردند هرگز به آمریکا اعتماد نکنید چراکه هر زمان به آمریکا اعتماد کردیم و توصیه انقلاب را فراموش کردیم متضرر شدیم و هرگاه به توصیه انقلاب مبنی بر غیرقابل‌اعتماد بودن آمریکا عمل کردیم سود بردیم.

وی با اشاره به سرنوشت امروز برجام خاطرنشان کرد: یک سال از اجرای برجام با آن‌همه نقض می‌گذرد و در آخر هم مصوبه مجلس آمریکا قانونی می‌شود و تحریم‌های ایران تمدید می‌شود. عده‌ای در داخل کشور باید به خودشان بیایند آمریکا قابل‌اعتماد نیست و نمی‌شود به دشمن اعتماد کرد چراکه اعتماد به دشمن ابتدای شکست است.

ترابی به فرارسیدن سالروز شهادت آیت‌الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: وحدت حوزه و دانشگاه از منویات اصلی امام راحل و مقام معظم رهبری از همان ابتدا بوده و شهید مفتح از پیشروان وحدت این دو نهاد مهم بوده است و  امام راحل نیز باهدف خنثی‌سازی توطئه دشمن بر مسئله وحدت تأکید داشتند.

پاکسازی  حلب موتور نظام سلطه استکبار و صهیونیست را از کار انداخت

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه پلدختر نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه پلدختر با تبریک پیروزی و آزادسازی شهر حلب در سوریه اظهار داشت: آزادسازی حلب که یکی از شهرهای بزرگ سوریه که در چهار سال آماج حملات صهیونیست‌ها بود تحقق وعده بزرگ الهی مبنی بر آیه ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم است.

وی با گرامیداشت یاد مدافعان حرم، نیروهای مقاومت، حزب‌الله و ارتش سوریه افزود: شهدای مدافع حرم در سوریه با استقامت و استواری خود برای دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) از همه‌چیز خود گذشتند، پیروزی حلب نتیجه وحدت و استقامت مسلمانان است که بهترین گواه بر این وحدت  محسوب می‌شود.

امام‌جمعه پلدختر بیان کرد: مقام معظم رهبری همان آغاز جنگ سوریه که همه می‌گفتند بشار اسد باید برود با توجه به دید الهی خود فرمودند که باید بماند و در هدایت‌ها و رهنمودهای خود به فرماندهانی که در سوریه فعالیت نظامی داشتند و نظرشان این بود که سوریه از دستشان رفته ، فرمودند سوریه پیروز می‌شود و شما از نیروهای مردمی استفاده کنید.

وی عنوان کرد: نظریه‌ها  و رهنمودهای مقام معظم رهبری تجربه‌ای گران‌بها است که باید همواره آن را نصب العین خود قرار دهیم.

سوری با تبریک فرارسیدن میلاد مسعود حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: نبی مکرم اسلام (ص) اقیانوس بیکرانی است که دستیابی به عمق آن برای افراد عادی ممکن نیست و پیامبر اسلام (ص) برترین مخلوق عالم است که بی‌نظیر بوده و خداوند مخلوقی برتر از وی خلق نکرده است.

وی تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) رحمت واسعه الهی است که فراگیر بوده و تنها مخصوص شیعه و مسلمان نیست و آشنایی با ابعاد زندگی امامان شیعه نیاز زندگی ما است که باید برای همه الگو باشد.

وی خاطرنشان کرد: وحدت بین مسلمانان از برنامه‌های اصلی پیامبر بود که بر ایجاد وحدت و داشتن هدف واحد از راه تعالیم اخلاقی اسلام تأکید داشتند.

سوری اظهار داشت: همواره در صدر اسلام افراد سطحی‌نگر و جاهل و نادانی وجود داشته که مانع رشد مسلمانان و بیشترین ضربه را به اسلام وارد کردند.

امام‌جمعه پلدختر گفت: امروز نیز وجود چنین افرادی موجب اختلاف بین مسلمانان است که تکمیل‌کننده پازل دشمن و ساحل امنی برای اسراییل به وجود آورده‌اند.

سوری به اظهارات مداخله‌جویانه انگلیس اشاره کرد و اظهار داشت: این روباه پیر موجب اختلاف است و حاکمان بی‌خاصیت نیز به‌عنوان آلت و ابزاردست آن‌ها هستند که اراده‌ای از خود ندارند.