رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

اعتبارات دولتی ساماندهی حریم امامزاده جعفر(ع) بروجرد ناکافی است - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتبارات دولتی ساماندهی حریم امامزاده جعفر(ع) بروجرد ناکافی است

اعتبارات دولتی ساماندهی حریم امامزاده جعفر(ع) بروجرد ناکافی است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد گفت: اعتبارات دولتی تخصیص یافته به منظور ساماندهی حریم امامزاده جعفر(ع) این شهرستان ناکافی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام رضا گودرزی در جلسه کارگروه بهداشت و درمان این شهرستان، اظهار کرد: وضعیت کنونی حریم امامزاده جعفر(ع) شهرستان بروجرد نامطلوب و نیازمند ساماندهی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در راستای ساماندهی حریم امامزاده جعفر(ع) شهرستان بروجرد، عنوان کرد: اعتبارات دولتی پاسخگوی آزادسازی و ساماندهی کامل حریم این امامزاده نیست.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد ادامه داد: با توجه به عدم توجیه اقتصادی و وضعیت فرهنگی نامناسب حریم امامزاده جعفر(ع) این شهرستان سرمایه‌گذاران رغبتی به منظور اجرای طرح‌های عمرانی در این منطقه را ندارند.

گودرزی تاکید کرد: تبدیل بارگاه امامزاده جعفر(ع) شهرستان بروجرد به منطقه گردشگری نیازمند اعتباری قریب به 18 میلیارد تومان است.

وی یادآور شد: در حال حاضر تنها راه‌حل تامین اعتبار به منظور ساماندهی و آزاد‌سازی حریم امامزاده جعفر(ع) شهرستان بروجرد دفن اموات در اطراف این امامزاده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد افزود: جلساتی به منظور ساماندهی دفن اموات در حریم امامزادگان در مرکز استان برگزار شده است.

گودرزی با اشاره به تخصیص اعتبار 100 میلیون تومانی به اداره اوقاف و خیریه بروجرد در سال جاری، یادآور شد: اختصاص صددرصدی این اعتبار تنها برای رفع بخشی از مشکلات این اداره به کار می‌رود.

وی با اشاره به وجود خانه‌ای در حریم امامزاده جعفر(ع) شهرستان بروجرد، خاطرنشان کرد: تنها خرید این منزل مسکونی نیازمند 100 میلیون تومان اعتبار است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد تاکید کرد: به منظور رفع مشکلات حریم امامزاده جعفر(ع) این شهرستان نیازمند انعطاف‌پذیری برخی مسئولان امر است.

گودرزی تصریح کرد: تبدیل حریم امامزاده جعفر(ع) شهرستان بروجرد به واحدهای تجاری اشتغال‌زایی و ایجاد بازارچه فروش صنایع‌دستی این شهرستان را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری در شهرستان بروجرد، اضافه کرد: علاوه بر رونق اقتصاد در این شهرستان درآمدزایی برای مردم را به دنبال دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد یادآور شد: این اداره همه تلاش خود را به منظور رفع مشکلات حریم امامزاده جعفر(ع) این شهرستان را به کار می‌بندد.