رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

اعتبارات ویژه اشتغال معلولان در بروجرد ۲ برابر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتبارات ویژه اشتغال معلولان در بروجرد ۲ برابر شد

اعتبارات ویژه اشتغال معلولان در بروجرد ۲ برابر شد

رئیس بهزیستی بروجرد گفت: اعتبارات ویژه اشتغال معلولان در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، کرم‌رضا پیردایه در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی، اظهار داشت: اعتبارات ویژه اشتغال معلولان در سال جاری نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

وی از تخصیص 4 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال معلولان بروجردی خبر داد و افزود: افراد تحت پوشش بهزیستی در صورت ارائه طرحی خاص می‌توانند از اعتبارات تخصیص‌یافته شده در قالب وام 4 درصد استفاده کنند.

رئیس بهزیستی بروجرد به معرفی برخی مددجویان تحت پوشش این اداره به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات خوداشتغالی اشاره و عنوان کرد: به فاصله کوتاهی پس از اعلام اعتبارات استانی مددجویان متقاضی واجد شرایط به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند.

پیردایه بیان کرد: در سال گذشته 7 بانک با ما همکاری داشتند که در سال جاری این تعداد به 11 بانک افزایش‌یافته همچنین از مجموع 179 مددجوی معرفی‌شده به بانک‌ها 140 نفر موفق به اخذ تسهیلات خود شده‌اند.

وی با تشریح برخی از عملکردهای بخش‌های مختلف این نهاد حمایتی گفت: ارائه خدمات توان افزایی در واحد توان‌بخشی به معلولان، جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی شهروندان و خیرین در واحد مشارکت‌های مردمی، ارائه خدمات خرید مسکن و اشتغال معلولان در واحد امور اجتماعی و ارائه خدمات فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد و اجرای طرح تنبلی چشم و شنوایی در واحدهای مختلف این نهاد حمایتی در حال انجام است.

رئیس بهزیستی بروجرد بابیان اینکه جمع‌آوری متکدیان با نظارت ستاد جمع‌آوری متکدیان انجام می‌شود، عنوان کرد: بهزیستی به عنوان یکی از اعضای این ستاد در کنار دیگر اعضای آن برای جمع‌آوری متکدیان بر اساس ضوابط قانونی خود اقدام می‌کند اما متولی اصلی این امر شهرداری است.

پیردایه خاطرنشان کرد: پس از جمع‌آوری متکدیان از سطح شهر افراد معلول، بی‌سرپرست و یا کودکان کار و خیابانی شناسایی‌شده و تحویل بهزیستی می‌شوند که پس از پایش این افراد تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار می‌گیرند. نگهداری این افراد در مرکز تی سی شهرستان بروجرد پس از پایش انجام می‌شود.

رئیس بهزیستی بروجرد از برخورد قانونی با متکدیان حرفه‌ای و سابقه‌دار در بروجرد خبر داد و افزود: در جلسه‌ای که با دادستان این شهرستان برگزار شد، مقرر شد بر اساس قانون متکدیان حرفه‌ای و سابقه‌دار با معرفی به دستگاه قضایی بر اساس ضوابط قانونی با آن‌ها برخورد شود چراکه تکدی گری در قانون جرم محسوب می‌شود.

پیردایه همچنین از جمع‌آوری معتادان پرخطر و نگهداری آن‌ها در مرکز تی سی خبر داد و گفت: این افراد نیز پس از جمع‌آوری توسط نهادهای مرتبط و ساماندهی در مراکزتی سی موجود در این شهرستان نگهداری می‌شوند.