رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

اعزام ورزشکاران لرستانی به مسابقات بین‌المللی/میزبانی۴۳مسابقه ملی - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام ورزشکاران لرستانی به مسابقات بین‌المللی/میزبانی۴۳مسابقه ملی

اعزام ورزشکاران لرستانی به مسابقات بین‌المللی/میزبانی۴۳مسابقه ملی

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان از اعزام ورزشکاران لرستانی به مسابقات بین المللی در قالب تیم های ملی خبر داد.

علی یاور عزیزپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: توسعه ورزش همگانی به علت نیاز جدی زندگی امروزی، عدالت آمیزی و فراگیری و همچنین گسترش ورزش قهرمانی به منظور کسب افتخار به خصوص در میادین بین المللی برای معرفی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از اهداف وزارت ورزش و جوانان بوده و این دو در راس برنامه های ورزشی این وزارتخانه و به تبع از آن ادارات کل استانها قرار دارد.

برنامه ریزی برای بهبود وضعیت ورزش لرستان

وی با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان در این راستا فعالیت های گسترده ای داشته است، عنوان کرد: پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید اقدامات و برنامه ریزی های گوناگونی انجام گرفت تا ورزش قهرمانی و همگانی بیش از پیش توسعه یابد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان تنوع بخشی و افزایش فعالیت های ورزش های همگانی، کسب عناوین مختلف قهرمانی، دعوت ورزشکاران استان به اردوی تیم های ملی رشته های مختلف و کسب میزبانی رشته های ورزشی گوناگون در سطوح ملی و جهانی را از اقدامات این اداره کل در دولت یازدهم دانست و ادامه داد: گرچه دولت تدبیر و امید در کلان کشور به ویژه در حوزه ورزش با مشکلات انباشته شده فراوانی از گذشته مانند کلنگ زنی های بدون مطالعه و بدهی ها و کمبود منابع مالی مواجه بود اما با این حال اداره کل ورزش و جوانان استان پیگیرانه به دنبال بهبود وضعیت استان است.

عزیزپور تصریح کرد: گسترش ورزش در استان باعث معرفی استان از جنبه های مختلف به کشور و جهان شده و می تواند ظرفیت ها و جاذبه های استان را بهتر از هر ابزار و وسیله دیگری معرفی کند.

اعزام ورزشکاران لرستانی به مسابقات بین المللی

وی با بیان اینکه طی سال ۹۲، ۶۰ تیم و ۶۳۹ نفر به مسابقات ملی اعزام شده اند، افزود: طی سال گذشته ۳۳۵ تیم و هزار و ۴۹۳ نفر و طی هشت ماهه نخست سالجاری ۱۳۷ تیم و هزار و ۵۵ نفر به مسابقات ملی اعزام شده اند.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با اشاره به اینکه طی سال ۹۲، ورزشکاران لرستانی ۱۷۳ عنوان تیمی و انفرادی کسب کرده اند، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۵۲۳ عنوان و در نیمه اول سالجاری ۳۹۳ عنوان کسب کرده اند.

عزیزپور تعداد نفرات اعزامی از لرستان به مسابقات بین المللی در قالب تیم ملی در سال ۹۲ را چهار نفر دانست و یادآور شد: سال گذشته ۱۵ نفر و هشت ماهه نخست سالجاری ۱۱ نفر از لرستان در قالب تیم های ملی به مسابقات بین المللی اعزام شده اند.

وی با اشاره به اینکه لرستان طی سال ۹۲ میزبان ۱۴ مسابقه ملی و یک مسابقه بین المللی بوده است، عنوان کرد: سال گذشته میزبان ۵۴ مسابقه ملی و در هشت ماهه نخست سالجاری میزبان ۴۳ مسابقه ملی و یک مسابقه بین المللی بوده ایم.

برگزاری ۸۰ دوره آموزشی برای ورزشکاران لرستانی

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه از ۲۷۶ ورزشکار لرستانی دعوت شده به اردوهای تیم ملی طی سال ۹۲، ۷۳ نفر به تیم ملی راه یافته اند، ادامه داد: سال گذشته از ۲۲۱ دعوت شده ۱۰۲ نفر و در هشت ماهه ابتدایی سالجاری از ۱۹۳ ورزشکار لرستانی دعوت شده به اردوهای تیم ملی ۶۴ نفر به تیم های ملی راه یافته اند.

عزیزپور با بیان اینکه طی سال ۹۲، ۹۷ کلاس آموزشی و کارگاه دانش افزایی با حضور هزار و ۸۰۰ نفر برای آقایان و بانوان به صورت جداگانه برگزار شده است، تصریح کرد: همچنین طی سال گذشته ۱۱۶ کلاس و کارگاه با حضور دو هزار و ۱۴۰ نفر و در هشت ماهه نخست سالجاری ۸۰ کلاس و کارگاه با حضور هزار و ۶۱۴ نفر برگزار شده است.

وی به رتبه بندی هیئات ورزشی استان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: هیئت ورزش های جانبازان و معلولین با ۹۲۵ امتیاز، کشتی با ۹۲۰ امتیاز و جودو با ۹۱۵ امتیاز اول تا سوم بودند.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان خاطرنشان کرد: همچنین هیئت های ورزشی تیروکمان، شمشیربازی و تنیس رتبه های پایانی یعنی از ۳۸ تا ۴۰ هیئات ورزشی استان از نظر امتیاز در سال گذشته هستند.

رشد سرانه ورزشی در لرستان

عزیزپور با بیان اینکه طی سال ۹۲، ۱۰۹ فعالیت همگانی با حضور ۲۱ هزار و ۸۵۰ نفر زن و مرد برگزار شده است، یادآور شد: طی سال گذشته ۱۳۹ فعالیت با حضور ۲۳ هزار و ۹۰۰ نفر و در هشت ماهه نخست سالجاری ۷۸ فعالیت همگانی با حضور ۲۸ هزار و ۲۵۰ نفر برگزار شده است.

وی به برگزاری ۹ کلاس آموزشی ورزش های همگانی برای ۱۱۹ نفر در سال ۹۲ اشاره کرد و بیان داشت: طی سال گذشته هفت کلاس برای ۱۹۰ نفر و طی هشت ماهه ابتدایی سالجاری هشت کلاس برای ۲۵۹ نفر در حوزه ورزش های همگانی برگزار شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان به رشد سرانه فضای ورزشی استان طی سالهای اخیر اشاره کرد و ادامه داد: سال گذشته ما ۵۷ نیروی پیمانی و رسمی و ۶۴ نیروی قراردادی و طی سالجاری ۹۷ نیروی پیمانی و رسمی و ۶۲ نیروی قراردادی داشتیم.

عزیزپور با اشاره به اینکه سال گذشته پنج وسیله نقلیه سواری و طی سالجاری ۹ وسیله به سیستم ورزش و جوانان استان اضافه شده است، تصریح کرد: کارکنان قراردادی ورزش و جوانان لرستان طی سال ۹۲، ۱۰۵ هزار تومان، سال گذشته ۱۲۵ هزار تومان و سالجاری ۱۶۷ هزار تومان افزایش حقوق داشته اند.