رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

اعزام 220 مبلغ به مناطق مختلف لرستان در مراسم اربعین حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام 220 مبلغ به مناطق مختلف لرستان در مراسم اربعین حسینی

اعزام 220 مبلغ به مناطق مختلف لرستان در مراسم اربعین حسینی

به گزارش خبرگزاری  تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز عصر امروز در همایش مبلغان اعزامی دهه اخر صفر که در حسینیه حبیب ابن مظاهر برگزار شد، اظهار داشت: باید هر طلبه‌ای بداند که چه عظمتی دارد و مورد چه عنایتی  واقع‌شده که خداوند او را مایه نجات طیفی از افراد قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه مبلغان سفیرانی جان‌برکف در عرصه فرهنگ‌سازی برای احیاء دین پیامبر اکرم (ص) هستند، افزود: سازمان اوقاف سالانه نزدیک به 850 تا هزار مبلغ به استان اعزام می‌کند.

مدیرکل سازمان اوقاف و امورخیریه استان لرستان عنوان کرد: اوقاف وامورخیریه مانند برنامه های گذشته فرهنگی خود برای ایام سوگواری اربعین امام حسین (ع) از شب اربعین  تا شب شهادت امام رضا (ع) از 120 مبلغ  قم و 100 مبلغ بومی منطقه لرستان برای امر تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف، قرآن و اهل‌بیت دعوت به عمل‌آورده‌ است.

وی بیان کرد: 120 نفر مبلغی که از قم به استان لرستان دعوت شده‌اند به شهرستان‌های کوهدشت، پلدختر، دورود، ازنا، الیگودرز، بروجرد، خرم‌آباد و دلفان اعزام شده‌اند و درصورتی که ظرفیت برای استقرار داشته باشیم مبلغ اعزم می‌شود.

خاکباز با بیان اینکه امشب در 46 بقعه سراسر لرستان روحانیون مستقر هستند، گفت:  برای حضور روحانیون قم در برخی از مساجد سراسر استان دعوت به عمل‌ آمد.

وی با اشاره به اینکه در روز شهادت امام رضا (ع) در 46 بقعه مراسمات عزاداری، فرهنگی و مذهبی برگزار می‌شود، اظهارداشت: در هفته‌ای که با دهه آخرما صفر متقارن است برنامه‌های متنوع دیگری داریم که به برنامه بسیار با ارزش طرح پیاده روی حرم تا حرم از حرم زید ابن علی (ع) تا حرم امام زاده عبدالله ختم می‌شود.