رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

اعضای شورای شهر با ارائه راهکار به حل مشکلات کارگران بپردازند - نمایش محتوای خبر

 

 

اعضای شورای شهر با ارائه راهکار به حل مشکلات کارگران بپردازند

اعضای شورای شهر با ارائه راهکار به حل مشکلات کارگران بپردازند

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، ناصر مرادی در پی تحصن دوباره برخی کارگران سازمان‌های تابعه شهرداری این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسئولیت‌پذیر نبودن برخی اعضاء شورای شهر دلیل اصلی تشکیل نشدن جلسه امروز در رسیدگی به مشکلات کارگران شهرداری بود.

وی با بیان اینکه غایبین از قبل در جریان جلسه بوده و دو روز پیش دعوت‌نامه به آنها ابلاغ شده بود، تأکید کرد: این در حالی است که امروز به واسطه حضور هشت نفر از مجموع 13 نفر اعضاء شورای شهر و به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضاء جلسه رسمیت نیافته و تشکیل نشد.

این مسئول با بیان اینکه از پیش دعوت‌نامه کتبی نیز به منظور حضور فرماندار به فرمانداری داده شده بود، عنوان کرد: فرماندار در تهران بوده و به واسطه اینکه شهردار اعلام کرده بود تهران است، معاون، مسئول حراست و مسئول بازرسی وی در شورای شهر حضور یافته بودند.

مرادی تأکید کرد: از قبل در خصوص زمان این جلسه به منظور رسیدگی به مطالبات و مشکلات کارگران شهرداری به شهردار اطلاع داده شده بود، حتی زمانی که وی در سفر عتبات بود تلفنی تجمع هفته گذشته به او اطلاع داده شده بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز و پس از رسمی نشدن جلسه اعضاء حاضر در شورای شهر قرار گذاشتند در صورت امکان روز شنبه جلسه فوق‌العاده‎ای برای این منظور تشکیل و پیشنهادها به منظور رفع مشکلات کارگران شهرداری بروجرد ارائه شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بروجرد افزود: پس از خروج اعضاء از شورای اسلامی شهر تعدادی از کارگران شهرداری به همراه خانواده‎های آنها مقابل شورای شهر تحصن کردند.

ناصر مرادی با بیان اینکه دبیرخانه شورا چند بار با غایبین اعضاء شورا تماس گرفته و پاسخی دریافت نکرده است، یادآور شد: از مجموع 13 عضو شورای اسلامی شهر بروجرد محسن روح‌بخشان، ناصر مرادی، فرزانه کردی، پروین صادقی‌نژاد، محمدرضا معظمی گودرزی، عباس شمس‌الدینی، عزیز شمسیان‌فر و احسان مهاجر شجاعی حضور داشتند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متأسفانه شورای اسلامی شهر بروجرد بر خلاف ماهیت محوری و اصلی خود دچار چنددستگی شده است که شاید همین نقیصه یکی از دلایلی باشد که نتوانند به موقع در جلسات حضور یابند و تصمیم‌گیری و نتیجه‌گیری لازم به دست نیاید.

این مسئول زیان مشکلات کنونی موجود در شورای شهر بروجرد را متوجه شهروندان دانست و خاطرنشان کرد: زمزمه‎ای مبنی بر عزل شهردار در میان نیست، بلکه باید جلسه‎ای تشکیل و با حضور اعضاء شورا و شهردار در خصوص رفع این مشکل تصمیم‌گیری شود.

مرادی پرداخت به موقع حقوق را از مهم‌ترین مطالبات تحصن‌کنندگان برشمرد و عنوان کرد: تأمین نشدن مبلغ اجاره بها، اقساط بانکی، دریافت دیرکرد و جریمه اقشار معوق از سوی بانک‌ها، نبود منبع تأمین مخارج روزانه و پائین بودن حقوق بخش‌هایی از درد دل‎های کارگران بود.

وی با اشاره به حضور جمعی از کارگران در آستانه بازنشستگی در این تحصن، تصریح کرد: بر اساس قانون کارفرما که در اینجا شهرداری است، زمان فرا رسیدن بازنشستگی کارگران مشاغل سخت و زیان‌آور باید این سهم چهار درصدی را به سازمان تأمین اجتماعی بپردازد تا کارگران بازنشسته شوند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بروجرد با بیان اینکه این سهم به ازای هر کارگر 10 تا 20 میلیون تومان است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که شهرداری بروجرد نتوانسته این سهم را بپردازد.

مرادی اظهار کرد: حال این گروه از کارگران مدعی هستند در حالی که شهرداری از آنها خواسته از حق سنوات خود بگذرند، در اینجا این سئوال مطرح است،که چرا از کارگران در آستانه بازنشستگی خواسته شده سهم چهار درصدی را بپردازند حال اینکه این رویه بر خلاف قانون است.

وی با بیان اینکه در برخی شعارهای امروز از تبعیض سخن به میان آمده است، افزود: این شعار به واسطه اعطاء گروه و رسمی کردن برخی کارکنان شهرداری بیان شده است.

این مسئول توضیح داد: مشاهده می‎شود برخی کارکنان که سابقه کاری کمتری دارند، به واسطه برخی رابطه بازی‎ها در شهرداری رسمی شده‎اند حال آنکه این امر برای افراد دارای سابقه بیشتر اجرایی نشده است.

مرادی عنوان کرد: در حالی باید به معترضان اطمینان داد که شورای اسلامی شهر و شهرداری در جهت رفع مشکلات آنها تلاش می‎کنند که برخی اعضاء شورا در جلسه مقرر شده برای این منظور حضور نمی‎یابند.

وی، اعضاء شورای اسلامی شهر را منتخبان مردم دانست که انتصاب نشده بلکه انتخاب شده‎اند و ادامه داد: اگر قرار باشد برخی از این اعضاء به جای قدم برداشتن در جهت رفع مشکلات مردم گوش به فرمان به امر و نهی دیگران باشند، شهروندان اعتماد خود را به شورای شهر از دست داده و دچار بدبینی می‎شوند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بروجرد با دعوت کارگران متعرض و خانواده‎های آنها به آرامش، تأکید کرد: اعضای شورای شهر باید با ارائه راهکار جهت رفع مشکلات قشر کارگر تلاش کنند که البته این به جای برخی افراد خاص باید به نفع شهر، شهرداری و نیروهای آن باشد.