رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

آغاز بازگشایی آزاد راه خرم آباد- اندیمشک؛ احتمال بازگشایی امشب - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز بازگشایی آزاد راه خرم آباد- اندیمشک؛ احتمال بازگشایی امشب

آغاز بازگشایی آزاد راه خرم آباد- اندیمشک؛ احتمال بازگشایی امشب

عملیات بازگشایی آزاد راه خرم آباد پل اندیمشک آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیر بهره برداری آزاد راه خرم آباد پل زال گفت: با پایان عملیات ایمن سازی محل حادثه، کار بازگشایی مسیر از صبح امروز آغاز شد.

وحید زرنانی با اشاره به عبور خط انتقال برق فشار قوی از محل حادثه و وارد آمدن خسارت جدی به یک دکل انتقال برق افزود: با پایان عملیات ایمن سازی مسیر از طریق قطع و جمع آوری کابلهای برق، کار ساخت یک کنار گذر(واریانت ) در محل حادثه شروع شده است.

وی گفت: درصورتی که حادثه پیش بینی نشده ای رخ ندهد؛ این مسیر کنار گذر تا امشب تکمیل وامکان تردد خودروها از مسیر آزاد راه برقرار خواهد شد.

مدیر بهره برداری آزاد راه خرم آباد- پل زال جنس خاک محل حادثه را متنوع و ریزشی توصیف کرد و گفت: در پی بارندگی های اخیر، کوه مشرف به جاده که یک دکل فشار قوی برق بر روی آن قرار دارد دچار رانش شده و حدود یکصد متر به سمت جاده پیشروی کرده است.

آقای زرنانی حجم سنگ و خاک سرازیر شده به حریم جاده را حدود یکصد هزار متر مکعب اعلام کرد.

مدیرکل مدیریت بجران لرستان نیز عبور خط انتقال برق فشار قوی را مهمترین مانع بازگشایی سریع مسیر دانست و گفت: با جمع آوری این دکل، ظرف کمتر از یک روز جاده را بازگشایی خواهیم کرد.

رضا آریایی با بیان اینکه آزاد راه خرم آباد پل زال متعلق به بخش خصوصی است، برای هر گونه کمک به مدیریت آزاد راه اعلام آمادگی کرد.

وی آزاد راه خرم آباد اندیمشک را از شاهراه های ارتباطی کشور توصیف و بر بازگشایی هرچه سریعتر آن تاکید کرد.

آریایی گفت: مسیر جایگزین خرم آباد- پلدختر- اندیمشک جاده ای قدیمی و کم عرض است که به هیچ وجه ظرفیت پذیرین ترافیک آزاد خرم آباد اندیمشک را ندارد.