رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

آغاز تبلیغات رسمی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز تبلیغات رسمی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در لرستان

آغاز تبلیغات رسمی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در لرستان

تبلیغات رسمی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در استان لرستان از امروز به مدت یک هفته آغاز شد.

سید سعید شاهرخی رئیس ستاد انتخابات لرستان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند ثبت نام و تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اظهار داشت: از مجموع ۲۹۶ کاندیدایی که توسط هیئت نظارت استان و شورای نگهبان بررسی صلاحیت شدند ۱۷۳ نفر تایید صلاحیت شده که ۹ نفر آن زن و ۱۶۴ نفر مرد بودند.

وی با بیان اینکه کاندیداهای رد یا عدم احراز صلاحیت شده ها در لرستان ۱۲۳ نفر بودند، عنوان کرد: از این تعداد نیز ۹ نفر زن و ۱۱۴ مرد بودند.

رئیس ستاد انتخابات لرستان با بیان اینکه ۲۴ کاندیدا در مرحله تجدید نظر موفق به دریافت تایید صلاحیت شدند، ادامه داد: در این مرحله حدود ۱۵ درصد افزایش نامزدهایی که به صحنه رقابت بازگشتند را داشتیم.

شاهرخی با بیان اینکه از ابتدای ثبت نام کاندیداها تا کنون ۱۹ نفر انصراف خود را اعلام کرده اند تصریح کرد: هرچه به زمان انتخابات نزدیک تر می شویم تعداد کاندیداهای انصرافی بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۵ کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در صحنه رقابت در داریم، افزود: پنج نفر از این تعداد انتقالی بوده که سه نفر از حوزه های انتخابیه لرستان درخواست انتقال به استان تهران داشتند و دو نفر از استان تهران درخواست انتقال به حوزه های انتخابیه لرستان را داشتند، همچنین یک نفر از حوزه انتخابیه کوهدشت در خواست انتقال به حوزه خرم آباد و دوره چگنی داشته است.

رئیس ستاد انتخابات لرستان کرد: از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی لرستان ۱۴ نفر مربوط به شهرستان الیگودرز، ۲۵ نفر بروجرد، هشت نفر پلدختر، خرم آباد ۵۱ نفر، سلسله و دلفان ۱۹ نفر، دورود و ازنا ۱۷ نفر و کوهدشت و رومشگان ۳۱ نفر هستند.

شاهرخی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۰۹ هزار و ۳۶ نفر در لرستان واجد شرایط رای دادن هستند، یادآور شد: از این تعداد ۸۵ هزار و ۸۰۱ نفر رای اولی هستند.

وی با تاکید بر اینکه فصل ششم قانون انتخابات مجلس از ماده ۵۶ تا ۶۵ بایدها و نبایدهای تبلیغات کاندیداها را مشخص کرده است، عنوان کرد: در ستاد انتخابات لرستان نیز فرمانداران حوزه های انتخابیه جلسات متعددی با کاندیداها و روسای ستاد آنها برگزار و بایدها و نبایدهای تبلیغات را برای آنها تشریح کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات لرستان با بیان اینکه همچنین نوع برخورد با تخلفات انتخاباتی را قانون مشخص کرده است، ادامه داد: به تخلفات کاندیداهای انتخابات مجلس در استان رسیدگی خواهد شد و هر تخلفی ممکن است منجر به رد صلاحیت آنها شود.