سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

آغاز رسمی پخش 24 ساعته برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز رسمی پخش 24 ساعته برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان

آغاز رسمی پخش 24 ساعته برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان

 پخش 24 ساعته برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان و بهره برداری از یکصد پروژه فنی صدا و سیمای مرکز لرستان با حضور علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه صدا و سیما ، فاطمی رییس مرکز سیمای استانها ، خادمی استاندار لرستان ، بازوند مدیرکل صدا و سیمای لرستان و جمعی از مقامات استانی طی مراسمی آغاز شد.

 در این مراسم محمد بازوند مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان اظهار داشت : با 24(بیست و چهار ) ساعته شدن برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان تلاش ها در این حوزه باید مضاعف شود . وی گفت : امروز همزمان با 24 ساعته شدن شبکه های رادیو و تلویزیون لرستتان ، یکصد طرح فنی نیز در استان به طور همزمان به بهره برداری می رسند که چهل طرح در بخش پوشش برنامه های رادیویی شبکه های مختلف ، چهل و یک  سامانه دیجیتال ، سیزده  طرح تاسیساتی و بقیه نیز در حوزه سیگنال رسانی زمینی صدا و تصویر می باشند.

 بازوند اعتبار هزینه شده برای افتتاح این تعداد پروژه را پنج میلیارد وچهارصد میلیون تومان عنوان کرد و افزود : از این میزان اعتبار چهار میلیارد و هفتصد میلیون تومان از محل اعتبار سازمان صدا و سیما و هفتصد میلیون تومان از محل اعتبارات استانی تامین شده است.

 دکتر علیدادی معانون توسعه و فناوری رسانه نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت رسانه ملی در تقویت فرهنگ جامعه افزود : یکی از ویزگی های مهم رسانه پویایی آن است و این پویایی از طریق رسانه به جامعه منعکس و باعث تقویت پویایی جامعه می شود.

 علیدادی با تاکید بر نقش رسانه در اطلاع رسانی دستاورد ها ، نقد به دور از قیل و قال ، تضعیف حاکمیت و مدیریت را تکمل کننده این نقش دانست و گفت : امروز بیشتر نیاز ما در کشور مربوط به حوزه فناوری بوده که با استفاده از نیروی انسانی فارغ التحصیل رشته های فناوری ، می توانیم این نیاز را برطرف نماییم. معاون توسعه فناوری رسانه ملی با تاکید بر اینکه تلاش ما توجه به مراکز صدا و سیما در استانها و تقویت آنهاست گفت : طی امسال هزار فرستنده دیجیتال در سطح کشور راه اندازی شده است .

 سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استانها نیز در این مراسم با تاکید بر ظرفیت های بی نظیر صدا و سیمای لرستان و استعداد های برتری که در آن مشغول فعالیت هستند افزود : مرکز لرستان در حال حاضر یکی از پنج قطب تولید انیمیشن کشور می باشد . وی افزود : صدا و سیمای مرکز لرستان از نظر رضایت مندی مخاطبان در بین مراکز استانی رتبه چهارم را دارد و همچنین جزء هفت شبکه پر مخاطب کشور نیز هست.

فاطمی همچنین از ساخت مستند ی با موضوع شهدای مدافع حرم در همه مراکز استانی صدا و سیما خبر داد و گفت : هفته دفاع مقدس سال آینده این مستند ها رونمایی خواهند شد.

 موسی خادمی استاندار لرستان از دیگر سخنرانان این مراسم بود که از فرهنگ غنی لرستان سخن به میان اورد و گفت : هنوز عمق فرهنگ این استان به صورت کامل درک نشده و اگر خواهان موفقیت در حوزه فرهگ استان هستیم باید به لایه های زیرین فرهنگ بومی دست یافته و آن را معرفی کنیم . استاندار لرستان با اشاره به حوزه رسانه استانی گفت : کار های خوب و اقدامات زیادی در صدا و سیمای لرستان و بخصوص در خبر آن انجام شده که قابل تقدیر است.

وی گفت : با وجود نیرو های خوب و با انگیزه که در رسانه استانی وجود دارد می توان بهتر از سایر استانهای برخوردار عمل کرد و موفقیت های بیشتری کسب کرد.

افتتاح رژی جدید پخش شبکه افلاک و کلنگ زنی پروژه استودیوی انیمشین مرکز لرستان که با نصب تجهیزات موشن کپچر در آن ، در آینده شاهد تولید انیمیشن های فاخر خواهیم بود. تجلیل از محمد میرزاوندی خواننده آثار دوران دفاع مقدس و دیدار با شهید زنده سید نورخدا موسوی و تجلیل از خانواده ایشان نیز از دیگر اقدامات انجام شده با حضور دکتر علیدادی در سفر به استان لرستان بود.