جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

آغاز طرح آبرسانی به هفت روستا در الیگودرز - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز طرح آبرسانی به هفت روستا در الیگودرز

آغاز طرح آبرسانی به هفت روستا در الیگودرز

عملیات طرح آبرسانی به هفت روستا از روستاهای شهرستان الیگودرز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: عملیات آبرسانی به 7 روستا از روستاهای شهرستان الیگودرز در قالب یک مجتمع آبرسانی و تک روستا با جمعیت بیش 2 هزار و 62 نفر آغاز شد.

علیرضا کاکاوند اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح آبرسانی به این 7 روستا را 12 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در اجرای این طرح ساکنان 6 روستا و روستای خمه سفلی از نعمت آب شرب سالم بهره مند می شوند.

وی گفت: برای آبرسانی به 6 روستا در مجتمع کمربسته که هزار و 213 نفر جمعیت دارند هفت هزار و 600 متر لوله گذاری می شود، دو باب مخزن و ایستگاه پمپاژ ایجاد و یک حلقه چاهک تجهیز خواهد شد.

آقای کاکاوند افزود: برای آبرسانی به روستای خمه سفلی با جمعیت 849 نفر نیز هزار و850 متر لوله گذاری می شود و یک باب مخزن 300 متر مکعبی ایجاد و دو حلقه چاه تجهیز خواهد شد .

در حال حاضر دو هزار و 851 روستا با جمعیتی بیش از 670 هزار نفر در لرستان وجود دارد که ساکنان این روستاها 40 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.

از این تعداد روستا هزار و 561 روستا بالای 20 خانوار هستند .

آقای کاکاوند گفت: تاکنون 94 و نیم درصد از کل روستاهای استان از نعمت آب شرب سالم و خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بهره مند شده اند.