رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

آغاز طرح توانمندسازی معلولان ضایعه نخاعی خرم‌آباد / وجود بیش از 300 ضایعه نخاعی در خرم‌آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز طرح توانمندسازی معلولان ضایعه نخاعی خرم‌آباد / وجود بیش از 300 ضایعه نخاعی در خرم‌آباد

آغاز طرح توانمندسازی معلولان ضایعه نخاعی خرم‌آباد / وجود بیش از 300 ضایعه نخاعی در خرم‌آباد

مدیر انجمن ضایعه نخاعی خرم‌آباد گفت: طرح توانمندسازی معلولان ضایعه نخاعی خرم‌آباد اجرایی شده است.

سعید یگانه‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد ضمن دعوت از همه خیرینی که توانایی مالی خوبی دارند، برای حمایت از معلولان ضایعه نخاعی اظهار داشت: طرح توانمندسازی معلولان ضایعه نخاعی خرم‌آباد اجرایی شده است.

وی عنوان کرد: به منظور اجرای طرح توانمندسازی معلولان ضایعه نخاعی خرم‌آباد جلسه‌ای با حضور فرانک رباطی کارشناس ضایعه نخاعی استان لرستان، خانم خسروی مسئول ضایعه نخاعی کوهدشت و ... در خرم‌آباد برگزار شد.

مدیر انجمن ضایعه نخاعی خرم‌آباد با بیان اینکه این طرح از 24 فروردین در خرم‌آباد اجرایی شده است، گفت: در این جلسه مقرر شد، 40 نفر از معلولان ضایعه نخاعی خرم‌آباد و 10 نفر از معلولان کوهدشت در این طرح قرار گیرند.

این مسئول یادآور شد: انجمن ضایعه نخاعی خرم‌آباد در سال 1380با 54 پرونده کار خود را آغاز و در حال حاضر 490 پرونده تشکیل شده که از این تعداد حدود 300 نفر ضایعه نخاعی، 120 نفر دارای بیماری ام اس و 70 نفر سکته مغزی و قلبی هستند.

مدیر انجمن ضایعه نخاعی خرم‌آباد گفت: این تعداد افراد خدماتی نظیر توزیع لوازم بهداشتی، کمک توانبخشی، پرداخت کمک هزینه ازدواج، تحصیل، درمان، مناسب‌سازی منزل، سرویس بهداشتی، خودرو، ویزیت رایگان در منزل توسط تیم پزشکی شامل پزشک، پرستار، فیزیوتراپ، روانشناس و مددکار است که هفته‌ای سه جلسه از مددجویان در منزل بازدید می‌کنند.