جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

آغاز عملیات اجرایی احداث مجتمع کشت و صنعت دورود پس از تأمین زیرساخت‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز عملیات اجرایی احداث مجتمع کشت و صنعت دورود پس از تأمین زیرساخت‌ها

آغاز عملیات اجرایی احداث مجتمع کشت و صنعت دورود پس از تأمین زیرساخت‌ها

رئیس سازمان اتکا از آغاز عملیات اجرایی احداث مجتمع کشت و صنعت دورود پس از تأمین زیرساخت‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، محمدمهدی کربلایی در سفر به شهرستان دورود در نشست بررسی روند احداث پروژه کشت و صنعت دورود اظهار داشت: اراضی مدنظر برای احداث این مجموعه سازمان اتکا مستأجر سازمان صنایع دفاع است چرا که مالک این اراضی صنایع دفاع است.

وی ادامه داد: با توجه به تکلیفی که برعهده ما گذاشتند سازمان اتکا اقدامات لازم را در این خصوص انجام داده و کار مطالعاتی لازم این پروژه صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان اتکا تأکید کرد:‌ طبق آخرین گزارش‌ها آمادگی لازم برای شروع به کار این پروژه وجود دارد اما این اقدام نیازمند حل دو مشکل است که موضوع نخست کمک در ایجاد زیرساخت‌های مناسب با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت بانکی است.

این مسئول اضافه کرد: فعالیت‌های کشاورزی و صنایع غذایی در کشور با توجه به نرخ بالای تسهیلات بانکی که وجود دارد به صرفه نیست و به همین دلیل است که برای صنایع غذایی، کشاورزی و دامپروری تسهیلات با شرایط بهتری را در نظر گرفته‌اند و ما خواهشمندیم در خصوص این پروژه برای استفاده از این تسهیلات ویژه کمک شود.

کربلایی تصریح کرد: یکی دیگر از نیازهای این پروژه فراهم‌سازی ملزومات، ایجاد یک مجموعه کشت و صنعت است که مهم‌ترین آن آب است، خوشبختانه با وضعیت موجود در استان لرستان مشکل آب وجود ندارد و شرایط برای همکاری در این بخش مهیا است.

مدیرعامل سازمان اتکا با بیان اینکه این پروژه شامل پنج بخش می‌شود، افزود: پرواربندی گوساله با ظرفیت 3 هزار رأس در هر دوره پرواربندی، توسعه باغات و زراعت در سطح اراضی این مجموعه، پرورش مرغ گوشتی به ظرفیت یک میلیون قطعه، پرورش گاو شیری به ظرفیت 2500 رأس و همچنین پرورش ماهی در این مجموعه دیده شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در صورت تأمین آب و سایر زیرساخت‌های لازم امکان آغاز عملیات اجرایی این پروژه وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید مجموعه صنایع غذایی گهر اذعان داشت: وضعیت این مجموعه را بررسی و مطالعه می‌کنیم تا مشخص شود سازمان اتکا چه اقداماتی را می‌تواند در این خصوص داشته باشد.