جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

آغاز عملیات احداث راه‌آهن بروجرد به دورود - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز عملیات احداث راه‌آهن بروجرد به دورود

آغاز عملیات احداث راه‌آهن بروجرد به دورود

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: عملیات احداث راه‌آهن بروجرد به دورود ظرف دو هفته آینده آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علاءالدین بروجردی شامگاه دوشنبه در دیدار با جوانان و نخبگان این شهرستان، اظهار داشت: شهرستان بروجرد یادگار عالم گران‌قدر و مجتهد فرزانه آیت‌الله‌العظمی بروجردی است که در زمان حیات خود مرجع علی الا طلاق تقلید بودند.

وی با توصیف محاسن این عالم فرزانه، افزود: هیچ مرجع دیگری در زمان ریاست و مرجعیت ایشان قد علم نکرده و همگان حرمت ایشان را نگه داشتند و هیچ‌کسی به این میزان عظمت ایشان نبوده است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس عنوان کرد: اعزام تیمی از سوی این مرجع عالی‌قدر جهان تشیع در دهه‌های 30 و 40 به هامبورگ به‌منظور احداث مسجدی در هامبورگ آلمان آن‌هم در شرایطی که در حوزه علمیه صحبت از آمریکا و اروپا و دیگر بلاد غرب کفر محسوب می‌شد، نشان‌دهنده همت و بلند نظری آیت الله بروجردی در تبلیغ دین مبین اسلام است.

وی بیان کرد: از دیگر اقدامات شایسته و ماندگار این مرجع تشیع مجبور کردن مهم‌ترین مرکز جهان سنت مبنی بر ارائه فتوایی در به رسمیت شناختن مذهب تشیع به‌عنوان پنجمین مذهب اسلام است.

بروجردی با تأکید بر ضرورت افزایش سطح علمی در شهرستان بروجرد، تصریح کرد: در بازه‌ای از زمان در این شهرستان بیش از 70 مجتهد عالی‌مقام زندگی می‌کردند بنابراین برای رسیدن به سابقه فرهنگی درخشان این شهر فاصله زیادی داریم و باید باهمت جوانان در علم‌آموزی این فاصله جبران شود.

وی به فعالیت مؤثر دو حوزه علمیه در این شهرستان اشاره و بیان کرد: 9 سال پیش هنگامی‌که مجوز تأسیس دانشگاهی بانام عالم ربانی حضرت آیت‌الله‌العظمی بروجردی اخذ شد، این دانشگاه کار را تنها با 24 دانشجو شروع کرد و امروز تعداد دانشجویان این مرکز دانشگاهی به چهار هزار و 700 دانشجو رسیده است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس با اشاره به موفقیت دانشجویان این مرکز علمی در شهرستان بروجرد، خاطرشان کرد: سال گذشته نفرات اول دانشگاه‌های الزهرا، امیرکبیر و دانشگاه تهران در رشته اقتصاد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بوده‌اند که این خود یک تحول و گام بلند و روبه‌جلو است.

وی به احداث بزرگ‌ترین کلینیک دندان‌پزشکی کل کشور در شهرستان بروجرد اشاره کرد و گفت: احداث این کلینک مجهز در سال گذشته با دارا بودن 243 یونیت دندان‌پزشکی که در فاز اول آن با 134 دستگاه یونیت نصب‌شده در آستانه افتتاح است که تا پایان این ماه یا هفته اول شهریور افتتاح می‌شود.

بروجردی از احداث مرکز بیماری‌های خاص در غرب کشور در این شهرستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود:  ارتقای سطح علمی این شهرستان و رسیدن به جایگاه واقعی آن از راهبردهای اصلی موردنظر است.

وی با تأکید به توسعه فرصت‌های شغلی در این شهرستان اظهار داشت: ضرورت دارد به‌ منظور رونق اقتصادی در منطقه واحدهای بزرگ با هدف توسعه و ایجاد اشتغال در شهرستان بروجرد احداث شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس از آغاز عملیات احداث راه‌آهن بروجرد به درود ظرف دو هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: اکنون کارگاه خط آهن بروجرد راه اندازی شده و به‌زودی عملیات اجرایی توسط این کارگاه نیز آغاز می‌شود.