سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

آغاز گردهمایی نمایندگان اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز گردهمایی نمایندگان اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در بروجرد

آغاز گردهمایی نمایندگان اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در بروجرد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: گردهمایی نمایندگان اطلاع‌رسانی گردشگری ایران از امروز تا 23 مهرماه در این شهرستان برگزار میشود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الله یارمحمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: گردهمایی نمایندگان اطلاع‌رسانی گردشگری ایران با حضور اصناف، دفاتر و فعالان صنعت گردشگری کشور برگزار میشود.

وی با اشاره به اینکه گردهمایی نمایندگان اطلاع‌رسانی گردشگری به میزبانی کانون جهانگردی و اتومبیل‏‌رانی کشور برگزار می‏‌شود، عنوان کرد: در این گردهمایی میهمانانی از چند کشور خارجی و مسئولان عالی رتبه کشوری و استانی حضور دارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد افزود: هدف از برگزاری این همایش سه روزه اطلاع‌رسانی درخصوص سرمایه‏‌گذاری‏‌های بین‌‏المللی گردشگری، برگزاری کارگاههای عملی سرمایهگذاریهای مرتبط با گردشگری و صنایع وابسته، بررسی راهکارهای سرمایهگذاری داخلی و خارجی گردشگری و توسعه مناسبات دفاتر خارجی است.

یارمحمدی ادامه داد: ناشناخته بودن ظرفیتهای گردشگری طبیعی و تاریخی استان لرستان و به تبع شهرستان بروجرد یکی از مشکلات صنعت گردشگری این استان است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت بالای گردشگری شهرستان بروجرد عامل مهمی برای توسعه و رونق این حوزه و تقویت صنعت توریسم است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد تاکید کرد: توسعه و رونق این صنعت نیازمند ابزار مورد نیاز آن هم با استفاده از پتانسیل گذر زمان دارد.

یارمحمدی ادامه داد: نقش برگزاری همایش و برنامههای اینچنینی در شناساندن ظرفیتهای گردشگری شهرستان بروجرد غیرقابل انکار است.

وی خاطرنشان کرد: در این همایش سه روزه امضای تفاهم‌نامههای توسعه همکاری با نمایندگان کشورهای خارجی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد با اشاره به آغاز این همایش در عصر امروز، یادآور شد: یکی از برنامههای جانبی این همایش بازدید شرکت‌کنندگان از آثار تاریخی این شهرستان است.

یارمحمدی تاکید کرد: برگزاری این همایش می‌تواند سکوی پرتاب خوبی برای معرفی داشته‌های شهرستان بروجرد در حوزه گردشگری بوده و زمینه را برای تقویت این صنعت و استفاده حداکثری از پتانسیل‌های موجود در این حوزه فراهم کند.