جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

افتتاح شبکه HD شهر خرم آباد و سامانه دیجیتال مناطق تشکن دوره چگنی ، مرکز بخش ززو ماهرو شهرستان الیگودرز ، TS2فیروز آباد الشتر و جنوب شهر دورود و استودیوی بام خرم آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح شبکه HD شهر خرم آباد و سامانه دیجیتال مناطق تشکن دوره چگنی ، مرکز بخش ززو ماهرو شهرستان الیگودرز ، TS2فیروز آباد الشتر و جنوب شهر دورود و استودیوی بام خرم آباد

افتتاح شبکه HD شهر خرم آباد و سامانه دیجیتال مناطق تشکن دوره چگنی ، مرکز بخش ززو ماهرو شهرستان الیگودرز ، TS2فیروز آباد الشتر و جنوب شهر دورود و استودیوی بام خرم آباد

در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما ، نمایندگان مردم خرم آباد و الیگودرز در مجلس شورای اسلامی ، استاندار لرستان  ، مدیرکل و معاونین مرکز لرستان و جمعی از مسئولین استانی شبکه تلویزیونی HD شهر خرم آباد و کلنگ زنی فرستنده تلویزیونی و استودیوی بام خرم آباد انجام شد.

حجت الاسلام سید رمضان موسوی مقدم در مراسم کلنگ زنی استودیوی بام خرم آباد و ایستگاه فرستنده تلویزیونی صدا و سیمای مرکز لرستان با بیان اینکه امروزه با انبوهی از نیازها و داشته ها مواجه هستیم، اظهار داشت: در زمانی هستیم که فشردگی زمان و مکان داریم که اطلاعات با سرعت پیش می روند و عصاره و چکیده آنها در رسانه تبلور پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه تمام شئونات زندگی وابستگی تام و تمام به رسانه دارند، عنوان کرد: در حوزه رسانه کار از رقابت گذشته و جنگ رسانه ای با تمام مولفه های جنگ سخت به وجود آمده است.

معاون امور مجلس و استانهای صدا و سیمای کشور با بیان اینکه اتفاقات و جنایاتی که در جهان در حال رخ دادن است مایه شرم دنیای غرب است، ادامه داد: در این جنگ و نبرد سخت مجموعه رسانه هایی می توانند موفق باشند که از پشتوانه قوی فرهنگی برخوردار باشند که در کشور ما اسلام، ملیت، تاریخ، اعتقادات و... یک مجموعه عظیمی از  پشتوانه برای رسانه های ما به حساب می آید.

حجت الاسلام موسوی مقدم با اشاره به اینکه این مدل از شبکه تلویزیونی و رادیویی استانی فقط منحصر به رسانه در کشور ماست، تصریح کرد: استانی بودن رسانه ها بسیاری از داشته های استانی در قلمرو ملی و بین المللی را بیان می کند.

معاون امور مجلس و استان های صدا و سیمای کشور با بیان اینکه پیوست حکم مقام معظم رهبری به ریاست سازمان صدا و سیما سند بالا دستی برای اداره مجموعه رسانه هاست، خاطرنشان کرد: سند توسعه استان که توسط مسئولین استانی تعیین می شود یکی از اسناد بالادستی ما در شبکه های استانی است.

وی هنر موسیقی را یک ثروت بزرگ برای لرستان دانست و عنوان کرد: بسیاری از سازهای قدیمی در حال از بین رفتن بود که برگرداندن آنها از رسالت های شبکه های استانی بوده  است.

حجت الاسلام موسوی مقدم با بیان اینکه پیشرفته ترین کشورهای اروپایی برای تبدیل آنالوگ به دیجیتال بودجه ملی و بازه زمانی حدااقل پنج ساله تعریف کرده اند، تصریح کرد: ما بدون بودجه دولتی و قانون مصوب در مجلس و با بودجه داخلی تاکنون حدود ۹۱ درصد در لرستان و حدود ۸۷ درصد کشور از سیستم دیجیتال بهره مند شده اند .وی با اشاره به اینکه استودیوی بام لرستان در کشور منحصر به فرد بوده و هیچ استانی استودیوی شیشه ای در چنین مکانی ندارد، افزود: این استودیو نیاز به امکانات و دوربین های خاص و ویژه دارد که باید تامین شوند.معاون امور مجلس و استانهای سازمان صدا و سیمای کشور با بیان اینکه باید استودیوزدایی کرده و به متن رفته و از تمام نقاط استان به مرکز برسیم، خاطرنشان کرد: شبکه استانی متعلق به همه استان است و همین که بروجرد به شهر انیمیشن کشور تبدیل شده ظرفیت بسیار بزرگی است.

استاندار لرستان نیز در مراسم کلنگ زنی استودیوی بام خرم آباد و ایستگاه فرستنده تلویزیونی صدا و سیمای مرکز لرستان با بیان اینکه این اتاق شیشه ای می تواند تبدیل به یک اتاق برای کمک به سرعت توسعه استان شود، اظهار داشت: می توانیم از این طریق ظرفیت ها و پتانسیل های استان را به مردم معرفی کنیم چراکه معرفی ظرفیت ها و کم رنگ کردن سیاه نمایی ها و موانع در توسعه استان نقش بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه پرسنل صدا و سیمای مرکز لرستان دلسوز، پای کار و متعصب عقلانی هستند، عنوان کرد: تولید ثروت لازمه حرکت رو به جلوی استان است که کار بخش خصوصی بوده و باید ظرفیت هارا به بخش خصوصی معرفی کنیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه لرستان استان ثروتمندی بوده و از ۱۰ درصد این ظرفیت ها نیز استفاده نکرده است، ادامه داد: مناظره ها و نقطه نظرات نخبگان نقش بسزایی در توسعه استان دارد.

ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی دراین مراسم با بیان اینکه صدا و سیما متعلق به نظام مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: از لحاظ مالی بخش زیادی از فعالیت های صدا و سیما به عهده نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده و در بخش اجرا نیز برعهده دولتی ها است.

وی با بیان اینکه صدا و سیما اثرگذارترین دستگاه در راستای ساماندهی افکار عمومی و توزیع و ترویج فرهنگ دینی است، عنوان کرد: در رسانه باید از افکار و افراد سالم به نحو عادلانه و مطلوب در راستای ترویج معروف و جلوگیری از منکر و تعالی جامعه استفاده شود.

توکلی نماینده مردم الیگودرز نیز در این مراسم اظهار داشت : امروز سه هزار شبکه ماهواره ای برای از بین بردن خانواده و جدا کردن فرزندان انقلاب از ارزش ها دست به دست هم داده اند . وی با اشاره به اینکه صدا و سیما تنها جایی است که باید برای هجوم ماهواره ها تقویت شود ، عنوان کرد : تقاضا داریم که 10 درصد باقیمانده مناطق استان نیز به سامانه دیجیتال مجهز شوند.

محمد بازوند مدیرکل صدا و سیمای لرستان نیز در این مراسم گفت: رسانه ملی به دنبال پیروی از راه و سیره معصومین(علیهم السلام) بوده و هدفی جز نشر و ارتقاء معارف دینی ندارد.

وی عنوان کرد: امروز در این مکان شاهد کلنگ زنی ایستگاه پرقدرت یک کیلو وات فرستنده تلویزیونی و اف ام رادیویی و استودیوی شیشه ای هستیم.

مدیرکل صدا و سیمای لرستان ادامه داد: در راستای صرفه جویی و اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از انرژی برق با راه اندازی این ایستگاه این مرکز ۱۰ ایستگاه ۱۰ وات و ۵۰ وات آنالوگ جمع آوری خواهند شد.

بازوند گفت :  دو ایستگاه خضر و کمرسیاه با راه اندازی فرستنده بام خرم آباد نیز به عنوان رزرو برای آینده نگهداری خواهند شد.

وی افزود: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز تقاضا داریم هم در پیوستی بودجه و هم بودجه ریزی آینده به بخش رسانه توجه بیشتری داشته باشند تا در برابر جنگ نرم وجنگ نابرابر نظام سلطه پیروز و موفق باشیمجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام فرستنده سوم خضر که شبکه اچ دی رو پخش می... رئوف ۱۳۹۴/۰۶/۲۶ ۲۱:۰۷
سلام.از شما خواهش می کنم در ایام محرم سریال زیبای... دانیال ۱۳۹۴/۰۷/۱۷ ۱۶:۳۰
سلام.لطفا سریال مختارنامه را در ایام حرم پخش... ابوالفضل ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ ۱۹:۲۰

ابوالفضل
سلام.لطفا سریال مختارنامه را در ایام حرم پخش کنید.این سریال واقعا زیباست و دیدن هرباره ی آن خسته کننده نیست بلکه جذاب هم هست.خواهش می کنم این سریال را پخش کنید
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ ۱۹:۲۰
دانیال
سلام.از شما خواهش می کنم در ایام محرم سریال زیبای مختارنامه را پخش کنید.ما یک سال است انتظار این سریال را می کشیم.من و خانواده ام عاشق این سریال هستیم.واقعا از شما می خواهم این سریال را پخش کنید.این تنها در خواست من نیست بلکه در خواست عده ی زیادی است.لطفا پخشش کنید.ما منتظریم شبکه شما با پخش این سریال مارو خوشحال کنه و به ایام محرم ببره.زیرا یه جز خرم آباد بقیه ی شهر ها شبکه HD ندارند.اگر اگر این سریال نشد که میشه لطفا حتما سریال یلدا که متناسب با ایام محرم است را پخش کنید.با تشکر از شبکه خوبتون.
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۱۷ ۱۶:۳۰
رئوف
با سلام

فرستنده سوم خضر که شبکه اچ دی رو پخش می کند در منطقه خیابان شهدا شرقی سیگنال نداره!! در حالی که فرستنده اول و دوم ایستگاه خضر با قدرت و کیفیت 100% قابل دریافت است.

لطفا موضوع رو بررسی کرده و جهت افزایش سیگنال این فرستنده اقدام کنید .

با سپاس
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۲۶ ۲۱:۰۷