رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

افتتاح مرکز درمانی آیت‌الله بروجردی تحولی بزرگ در سلامت شهروندان است - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح مرکز درمانی آیت‌الله بروجردی تحولی بزرگ در سلامت شهروندان است

افتتاح مرکز درمانی آیت‌الله بروجردی تحولی بزرگ در سلامت شهروندان است

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: با تکمیل و افتتاح مرکز درمانی آیت‌الله بروجردی شاهد تحولی عظیم در سلامت شهروندان هستیم.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد اظهار کرد: یکی از نیازهای مبرم مردم شهرستان بروجرد امکانات درمانی است که در حال حاضر بیمارستان‌های این شهرستان عملا پاسخگوی این نیاز نیست.

وی با اشاره به تلاش گسترده در راستای تحول اساسی در ساختار بیمارستان‌های این شهرستان، عنوان کرد: یکی از پروژه‌هایی که چند سالی است در دست ساخت است و به دلیل محدودیت بودجه ساخت آن طول کشیده است، بیمارستان 220 تخت‌خوابی آیت‌الله بروجردی است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس اضافه کرد: نمایندگان مردم بروجرد در چارچوب وظیفه خود پیگیر اجرای مصوبات قانونی احداث این بیمارستان هستند، چراکه احداث آن در بودجه سال آینده دارای ردیف و مصوبه قانونی است.

بروجردی با اشاره به سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به این شهرستان افزود: با بازدیدهای اخیر این مقام مسئول و دیگر مسئولان استانی از این پروژه، مقرر شد، سال آینده با تجهیز این مرکز درمانی و تکمیل ساختمان آن این پروژه برای استفاده شهروندان به بهره‌برداری برسد.

وی از تخصیص 6 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال 94 برای ادامه روند احداث این بیمارستان خبر داد و افزود: مقرر شد، با کمک استانداری استان و وزارت راه و شهرسازی دو برابر این مبلغ یعنی 12 میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه اختصاص یابد و با این مقدار بودجه یعنی 18 میلیارد تومان می‌توان پروژه را در موعد مقرر به پایان رساند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تجهیزات پزشکی این واحد درمانی با مساعدت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین می‌شود، اضافه کرد: با هماهنگی‌هایی که با معاون وزیر صورت پذیرفته است، برای تجهیز امکانات و ملزومات درمانی این مرکز قول مساعد داده‌اند.

بروجردی با اشاره به اینکه اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان بروجرد کار مشترکی از خیرین و دانشگاه علوم پزشکی است، یادآور شد: امید است با همت تلاش‌گران این عرصه ظرف چند ماه آینده این مرکز اورژانس به بهره‌برداری برسد، چرا که این مرکز دارای ظرفیت خوبی برای مجموعه درمانی شهرستان بروجرد است.

این مسئول با اشاره به افتتاح بزرگ‌ترین کلینیک تخصصی دندان‌پزشکی کشور، اظهار کرد: این کلینیک دندان‌پزشکی که در فاز اول با 134 یونیت در آستانه افتتاح است، ظرفیت خوبی در زمینه بهداشت دهان و دندان در استان به وجود می‌آورد که با توجه به وجود دانشکده دندان‌پزشکی در این شهرستان می‌تواند ظرفیت درمانی این رشته پزشکی را بالا ببرد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی احداث بیمارستان تخصصی درمان سرطان در این شهرستان را تحول مهم دیگری دانست که به همت خیرین و مسئولان امر موافقت‌های اولیه احداث آن دریافت شده است.