رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

افزایش آمار ولادت در ازنا - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش آمار ولادت در ازنا

افزایش آمار ولادت در ازنا

رئیس ثبت احوال شهرستان ازنا گفت: آمار ولادت شهرستان ازنا در هشت ماه امسال یک هزار یک تولد به ثبت رسیده که در مقایسه با سال گذشته سه و نیم درصد افزایش داشته است.

علی آقا فرخی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ازنا اظهار داشت: کل جمعیت شهرستان ازنا 75هزار و 213 نفر است که 37هزار 654 نفر آن مرد و 37 هزار 559 نفر آن زن است.

وی عنوان کرد: آمار ولادت در هشت ماه سال 94 در شهرستان ازنا تعداد یک هزار و یک نفر بوده و در کل سال گذشته این آمار بالغ بر یک هزار و 430 نفر بوده است.

این مسئول گفت: آمار فوت شدگان در هشت ماه سال94 در شهرستان ازنا 260 نفر بوده و این آمار در سال گذشته 366 نفر بوده است.

فرخی در ادامه به آمار ازدواج در شهرستان ازنا اشاره کرد و گفت: در سال 94 در ازنا 530 ازدواج به ثبت رسیده است که نسبت به آمار سال گذشته کاهش بسیاری مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: امسال 120 طلاق در شهرستان ازنا به ثبت رسیده که خوشبختانه این آمار هم نسبت به سال گذشته که 204 طلاق به ثبت رسیده بود کاهش زیادی داشته است.

رئیس ثبت احوال ازنا در ادامه گفت: نام‌های امیرعلی، امیرحسین، ماهان، ابوالفضل و حسین در نام‌های پسر فراوانی بیشتری نسبت به دیگر نام‌ها دارد و فاطمه، زهرا، ریحانه و بهار نیز در نام‌های دختران نسبت به دیگر نام‌ها فراوانی بیشتری دارد.

این مسئول عنوان کرد: در طی هشت ماه سال 94 در شهرستان ازنا در هر شبانه روز تعداد یک نفر دارفانی را وداع گفته است.