رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

افزایش تصادفات در جاده قدیم پلدختر به دلیل بالا بودن عوارض آزاد راه پل‌زال-خرم‌آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش تصادفات در جاده قدیم پلدختر به دلیل بالا بودن عوارض آزاد راه پل‌زال-خرم‌آباد

افزایش تصادفات در جاده قدیم پلدختر به دلیل بالا بودن عوارض آزاد راه پل‌زال-خرم‌آباد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، سرهنگ صفر عبدالوند در نشست خبری با اصحاب رسانه در پلدختر اظهار داشت: ایجاد امنیت پایدار برای تقویت بنگاه‌های اقتصادی و جذب سرمایه‌گذار از برنامه‌های امسال نیروی انتظامی شهرستان است.

وی افزود:  میزان سرقت در نیمه نخست فروردین ماه امسال در  تعطیلات نوروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته  47 درصد کاهش یافته است.

فرمانده انتظامی پلدختر بیان کرد: در ایام نوروز سرقت خاصی در شهرستان صورت نگرفته تنها موارد سرقت خرد توسط افراد معتاد بود که کشف شدند.

وی به تصادفات منجر به فوت در ایام نوروز در شهرستان پلدختر اشاره کرد و افزود: در این رابطه در نیمه نخست فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش تصادفات فوتی و مجروح داشته‌ایم.

عبدالوند گفت: در ایام نوروز امسال 28 مورد تصادف در محورهای مواصلاتی پلدختر به وقوع پیوسته که این میزان در نوروز سال گذشته 25 مورد بوده که سال گذشته تنها یک نفر در تصادفات فوت شده اما امسال این رقم به دو مورد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی پلدختر به علل و عوامل افزایش تصادفات نوروز امسال نسبت به پارسال در شهرستان پلدختر اشاره و عنوان کرد: حجم زیاد ترافیک، وضعیت نامناسب جوی و لغزندگی جاده و بالا بودن میزان عوارض آزاد راه  از علل اصلی افزایش تصادفات است.

وی تصریح کرد: به دلیل این که رانندگان وسایل نقلیه توان پرداخت عوارض آزاد راه پل زال – خرم‌آباد را نداشتند از جاده قدیم خرم‌آباد – پلدختر عبور کرده که این مسئله سبب تردد و منجر به تصادفات شده است.

عبدالوند به افزایش صد درصدی فعالیت نیروی انتظامی در ایام نوروز امسال اشاره و خاطر نشان کرد: 14 واحد و چهار کانکس نوروزی برای امنیت و راهنمایی مسافران نوروزی در شهرهای پلدختر و معمولان مستقر بودند.

وی با بیان این که رضایت مردم بهترین عیدی برای کارکنان نیروی انتظامی است اظهار داشت: اقدامات انجام شده از سوی پلیس رضایتمندی مردم را نسبت به این نیرو افزایش داه است.

فرمانده انتظامی پلدختر با بیان این که خوشبختانه شهرستان پلدختر در عرصه نظم و امنیت و کاهش جرایم جایگاه خوبی را در استان دارد گفت:  مردم از طریق سامانه پیامکی رضایت خود را از نیروی انتظامی اعلام داشتند و خوشبختانه امسال با وجود افزایش درصد مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته هیچگونه مورد نا امنی در رابطه با مسافران نوروزی نداشته‌ایم.

عبدالوند اظهار داشت: در ایام نوروز نیروی انتظامی با گشت در مراکز شهر و تفرجگاه‌ها به جمع‌آوری قلیان‌ها پرداخت که یکی از اولویت  برنامه‌های نیروی انتظامی جمع‌آوری قلیان‌ها و مبارزه با خرده‌فروشان مواد مخدر به صورت جدی در سال جاری است.

وی با بیان این که در تعطیلات نوروز 120 قلیان کشف شده است افزود: در پارک و تفرج گاه تالاب‌های ولی ‌عصر مقادیر مواد مخدر به همراه وسایل استعمال آن توسط  نیروی انتظامی در ایام نوروز کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی پلدختر با بیان این که ماموران انتظامی تامین کننده امنیت هستند  عنوان کرد: باید با  بستر‌سازی امنیت مناسب در جامعه زمینه سرمایه‌گذاری را فراهم کرد و پلیس این افتخار را دارد که در ایام نوروز به مسافران خدمات رسانی کرده است.

عبدالوند بخشی از موفقیت‌های نیروی انتظامی را مرهون تلاش رسانه‌ها دانست و تصریح کرد: همکاری رسانه‌های شهرستان با پلیس مطلوب و اثرگذار است و نشان دادن اقتدار پلیس نیازمند همکاری متقابل رسانه‌ها و پلیس است.

فرمانده انتظامی پلدختر نقش رسانه‌ها را با توجه به شرایط حساس و خطیر منطقه‌ای و داخلی بسیار تاثیر گذار دانست و خاطر نشان کرد: برجسته کردن مشارکت مردم در تامین امنیت شهرستان از اقداماتی است که رسانه‌ها می‌توانند بر روی آن کار کنند.