جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

افزایش توان دفاعی ضامن آسایش ملت است/ حاکمیت امنیت پایدار در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش توان دفاعی ضامن آسایش ملت است/ حاکمیت امنیت پایدار در کشور

افزایش توان دفاعی ضامن آسایش ملت است/ حاکمیت امنیت پایدار در کشور

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه افزایش توان دفاعی ضامن امنیت و آسایش مردم است، گفت: امروز امنیت پایدار در کشور حاکم است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی در مراسم رژه نیروهای مسلح که به مناسب ۲۹ فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد با اشاره به اینکه ۲۹ فروردین یک روز تاریخی برای نیروهای مسلح کشور است، اظهار داشت: ۲۹ فروردین ماه روز پاسداشت جهاد، ایثار و گذشت ارتشیان غیور کشور است.

روز ارتش، روز نمایش قدرت نظام است

وی با بیان اینکه روز ارتش روز ایستادگی ارتش بر سر آرمان های امام و شهیدان است، تصریح کرد: این روز، روز به نمایش گذاشتن قدرت و اقتدار نظام است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند، دشمنان زمانیکه متوجه شدند حادثه عظیمی در ایران رخ داده و انقلابی که بر دل مردم می نشیند شکل گرفته است به دنبال دسیسه ها و توطئه های متعدد برآمدند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اولین دسیسه دشمن پس از پیروزی انقلاب تلاش برای در هم شکستن قدرت دفاعی نظامی ایران بود، تصریح کرد: دشمنان تلاش کردند با شعار انحلال ارتش بتوانند پایه های قدرت انقلاب را از بین ببرند اما ارتش در این دوران اقداماتی انجام داده بود که نشان دهنده این بود که ارتش در راه انقلاب و حفظ و حراست از استقلال ایران گام بر می دارد.

وی با تاکید بر اینکه فرار نظامیان از پادگان ها و پیوستن آنها به مردم از جمله اقداماتی بود که مانع از تضعیف نیروهای نظامی توسط دشمنان شد، افزود: امام(ره) در پیام ۲۹ فروردین ماه به ارتش هویت بخشید و روح تازه ای در کالبد ارتش به ثمر نشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه امروز مشاهده می کنیم که ارتش حامی ملت، حافظ انقلاب و مطیع رهبر است، گفت: دسیسه دوم دشمنان برای جلوگیری از قدرت گرفتن انقلاب جنگ تحمیلی علیه کشور بود.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ارتش از آغاز جنگ تحمیلی تا پایان آن در میدان نبرد و در عملیات های گوناگون از خود رشادت و شجاعت نشان داد، تصریح کرد: تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده گواه بر این ادعا است.

اگر اتحاد نیروهای مسلح نبود دشمن از حمله نظامی دست بر نمی داشت

وی با تاکید بر اینکه نقش ارتش در دوران دفاع مقدس و ایستادگی در برابر متجاوزان بر کسی پوشیده نیست، افزود: افتخارات حماسه ارتش در دوران دفاع مقدس در تاریخ به ثبت رسیده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه مقابله با ضد انقلاب در کردستان و آذربایجان از افتخارات ارتش است، اظهار داشت: آنچه دشمنان از آن واهمه داشته و دارند این است که ایران از نیروهای مسلح مقتدر برخوردار باشد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه دشمن هنوز از تهدید دست برنداشته و گزینه نظامی را همیشه برای خود حفظ کرده است، تصریح کرد: اگر اقتدار و اتحاد بین نیروهای مسلح کشور حاکم نبود دشمن لحظه ای از حمله نظامی دست برنمی داشت.

وی با تاکید بر اینکه تولید تجهیزات نظامی و حفظ روحیه انقلابی سبب شده تا ارتش به عنوان یکی از نیروهای مسلح توانمند کشور در تمام صحنه ها سربلند و پیروز باشد، افزود: جنگ نرم، تهاجم فرهنگی، نفوذ در کشور و تحریم اقتصادی از دیگر دسیسه های دشمنان در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه توان جمهوری اسلامی ایران و ناکامی دشمنان در پیشبرد اهداف خود سبب سرخوردگی آمریکا و نوکران آن شده است، اظهار داشت: امروز هر حرکت قدرت دفاعی ایران که نشان اقتدار کشور باشد دشمن را به وحشت می اندازد.

حفظ روحیه انقلابی وظیفه امروز همه است

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه نیروهای مسلح کشور با تولید انواع سلاح ها و موشک های متعدد خواب راحت را از چشم استکبار جهانی گرفته است، تصریح کرد: علت این امر آن است که نیروهای مسلح کشور از ایمان، بصیرت و بیداری برخوردار هستند.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن فکر می کند با نفوذ در کشور می تواند به اهداف خود برسد اما کور خوانده است، افزود: آن روز که هنوز نیروهای مسلح تازه تاسیس شده بودند دشمن نتوانست به اهداف خود برسد و همه توطئه ها خنثی شد و امروز همان نیروها در اوج بصیرت و قدرت در برابر تهدیدها ایستادگی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه امروز حفظ و تقویت ایمان و داشتن بصیرت دینی، سیاسی و انقلابی وظیفه همه است، اظهار داشت: باید روحیه انقلابی خود را حفظ کرده و مبادا سست شویم و دشمن از این سستی استفاده کند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه داشتن روحیه انقلابی و دینی سبب استقلال انقلاب و پیشرفت آن خواهد شد، تصریح کرد: افزایش توان دفاعی ضامن امنیت و آسایش مردم است.

وی با تاکید بر اینکه امنیتی که در ایران حاکم است امنیتی پایدار و زبان زد دنیا است، افزود: گروه های تکفیری و تروریست ها که در قلب اروپا نیز عملیات تروریستی انجام می دهند هرگز نتوانسته اند اقدامی در ایران انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: علت این امر بصیرت، بیداری، قدرت دفاعی و بالا بودن امنیت در کشور است.