رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

افزایش رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور خرم‌آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور خرم‌آباد

افزایش رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور خرم‌آباد

رئیس دانشگاه پیام‌نور خرم‌آباد گفت: در صورت تایید شورای گسترش وزارت علوم شش رشته جدید به تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام‌نور خرم‌آباد اضافه می‌شود.

داود ارادتمند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد گفت: محوریت و تلاش مجموعه پیام‌نور خرم‌آباد برافزایش و ارتقای کیفیت آموزشی است.

وی افزود: یکی از برنامه‌ها توسعه تحصیلات تکمیلی است و در حال حاضر 400 دانشجو در هفت رشته کارشناسی ارشد در پیام‌نور خرم‌آباد مشغول تحصیل هستند که با توجه به وجود زیرساخت‌های مناسب و وجود هیئت‌علمی قوی و دانشکده مستقل به دنبال افزایش رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد هستیم.

ارادتمند گفت: به‌منظور توسعه تحصیلات تکمیلی افزایش شش رشته جدید حقوق، مکانیک، کشاورزی، تربیت‌بدنی، زیست‌شناسی و زبان انگلیسی در انتظار تایید از سوی شورای گسترش وزارت علوم هستند و در واقع با تائید این شورا این شش رشته جدید به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور اضافه می‌شوند.

وی تصریح کرد: افزایش کیفیت آموزشی یکی دیگر از برنامه‌های ما در دانشگاه پیام‌نور است که از طریق ارتقا حوزه پژوهش و تجهیز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها زیرساخت‌های لازم در این زمینه انجام می‌شود که در پردیس جدید در حال ساخت کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های خوبی دیده‌ شده است.

رئیس دانشگاه پیام‌نور خرم‌آباد اظهار کرد: پیرامون افزایش کیفیت در دانشگاه، دو همایش بزرگ در سطح ملی تحت عنوان همایش ملی سیره علوی و همایش ملی زبان‌های بومی زاگرس در سال جاری در این دانشگاه برگزار می‌شود.

ارادتمند به روند ساخت پردیس جدید دانشگاه پیام‌نور خرم‌آباد اشاره نمود و خاطرنشان کرد: این پردیس در حال حاضر حدود 90 درصد پیشرفت دارد که برای تکمیل آن به همت و همکاری مسئولین استان نیاز داریم و امیدواریم با تأمین اعتبار مورد نیاز در کوتاه‌ترین زمان آماده بهره‌برداری شود.