رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

افزایش ۱۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ۱۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان لرستان

افزایش ۱۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان لرستان

مدیرکل حمل‌ونقل استان لرستان گفت: میزان ترددهای ثبت‌شده در محورهای مواصلاتی استان لرستان از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون به مرز ۴ میلیون تردد رسید.

حسن رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: از ابتدای آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از 13 هزار و 300 سفر ثبت‌شده و افزون بر 13 هزار و 500 مسافر وارد استان لرستان شده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد مسافرت‌ها افزایش 31 درصدی داشته است.

وی بابیان اینکه برای نخستین بار طی چند سال گذشته شاهد افزایش استفاده هم استانی‌ها از وسایط نقلیه عمومی برای سفر در ایام نوروز بوده‌ایم، افزود: با افزایش مسافرت‌های درون و برون‌استانی لرستانی‌ها تمایل بسیاری برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی داشته‌اند که در نوع خود کم‌نظیر بوده است.

مدیرکل حمل‌ونقل استان لرستان با اشاره به عمده‌ترین دلایل وقوع حوادث رانندگی در محورهای مواصلاتی استان لرستان تصریح کرد: عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و خستگی و خواب‌آلودگی اصلی‌ترین عوامل تصادفات در محورهای استان لرستان در ایام نوروز امسال بوده است.

وی با اشاره به آماد تصادفات منجر ب فوت در محورهای استان لرستان خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح ٢٥ اسفندماه ٩٤ تا پایان روز دهم فروردین 12 نفر درصحنه تصادفات محورهای استان لرستان جان خود را براثر سوانح رانندگی ازدست‌داده‌اند که در مقایسه با آمار تصادفات منجر به فوت سال گذشته 25 درصد کاهش داشته و امید است با روند پیش رو امسال برای اولین بار شاهد کاهش تلفات نوروزی جاده‌های استان برای دو سال پیاپی باشیم.

رحمانی بابیان اینکه محور ازنا - شازند در حوزه استان لرستان با پنج کشته دارای بیشترین تعداد فوتی در بین محورهای استان بوده است، عنوان کرد: درمجموع تا پایان روز نهم فروردین ٣٩١٣ تردد در محورهای استان لرستان ثبت‌شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که تا پایان روز نهم فروردین ٣ میلیون تردد ثبت‌شده بود افزایش ١ درصدی را نشان می‌دهد.

وی بابیان اینکه پرترددترین محورهای استان در طی طرح محورهای منتهی به سه‌راهی دورود بوده‌اند گفت: محورهای سه‌راهی دورود – بروجرد و دورود - سه‌راهی دورود دارای بیشترین میزان تردد جاده‌ای در نوروز امسال بوده است.