جهش تولید | چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹

افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی آمار معتکفان لرستان در مقایسه با سال قبل - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی آمار معتکفان لرستان در مقایسه با سال قبل

افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی آمار معتکفان لرستان در مقایسه با سال قبل

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به اختصاص ۱۲۰ مسجد لرستان به اعتکاف، گفت: باتوجه به افزایش تعداد مساجد برای پذیرش معتکفان، پیش‌بینی می‌شود تعداد معتکفین در سال‌ جاری ۵ تا ۱۰ درصد افزایش داشته باشد.

حجت‌الاسلام احمدرضا غلامی، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، با اشاره به این‌که تعداد مساجدی که امسال برای اعتکاف در نظر گرفته شده، 120 مسجد است، گفت: این تعداد در سال گذشته 115 مسجد بوده است که کمتر از 15 هزار نفر در آیین اعتکاف شرکت کردند.

وی ادامه داد: باتوجه به افزایش تعداد مساجد برای پذیرش معتکفین، پیش‌بینی می‌شود تعداد معتکفین در سال جاری 5 تا 10 درصد افزایش داشته باشد.

حجت‌الاسلام غلامی با اشاره به این‌که امر اعتکاف در حوزه دانشجویی با استقبال بیشتری روبه‌رو شده است به‌طوری‌که مساجد محل اعتکاف دانشجویان تقریباً تکمیل شده‌اند، عنوان کرد: هر دانشگاه علاوه‌بر مسجد خود یک مسجد در سطح شهر دارد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان، تصریح کرد: در سطح شهر خرم‌آباد دو مسجد به دانشگاه‌ها اختصاص داده شده است و در شهرستان‌ها براساس توافق‌هایی که انجام شده است مسجد در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.