رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

افزایش ۶۱ درصدی بارندگی در استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ۶۱ درصدی بارندگی در استان لرستان

افزایش ۶۱ درصدی بارندگی در استان لرستان

مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: میزان ریزش‌های جوی در استان لرستان از ابتدای سال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۱ درصد افزایش‌یافته است.

محمدناصر هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: از آغاز بارش‌های جوی شب های گذشته در استان لرستان تاکنون شهرستان خرم‌آباد با 27،  کوهدشت با 21 و رومشکان با  21 میلی‌متر بارندگی بیشترین میزان ریزش‌های جوی را در ایستگاه خود ثبت کرده‌اند.

وی افزود: همچنین میزان ریزش‌های جوی در شهرستان‌های نورآباد، دورود، پلدختر، الشتر و بروجرد به ترتیب 19، 18، 16، 16 و 15 میلی‌متر گزارش‌شده است.

مدیرکل هواشناسی لرستان بابیان اینکه متوسط بارندگی  از ابتدای سال جاری تاکنون 463 میلی‌متر بوده است، عنوان کرد: میزان ریزش‌های جوی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که  287 میلی‌متر بوده 61 درصد افزایش‌یافته است.

وی با اشاره به ادامه روند بارندگی‌ها در استان لرستان افزود: سامانه بارشی مستقر در استان تا پایان روز سه‌شنبه فعالیت خود را ادامه خواهد داد و پس‌ازآن ناپایداری جدیدی در استان لرستان تا انتهای هفته وجود ندارد.

هاشمی خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر وارد شدن هرگونه خسارت به دلیل شدت ریزش‌های جوی در استان لرستان گزارش نشده است اما به دلیل شدت بارش‌ها در برخی مناطق آب‌گرفتگی معابر و طغیان میسل‌های آب پیش‌بینی می‌شود.