جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

افزایش 500 تخت اقامتی به ظرفیت گردشگری لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 500 تخت اقامتی به ظرفیت گردشگری لرستان

افزایش 500 تخت اقامتی به ظرفیت گردشگری لرستان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: تا پایان سال جاری،500تخت اقامتی به ظرفیت گردشگری استان افزوده می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، غلامرضا سلیمانی در نخستین نشست مشترک مدیران ستادی معاونت گردشگری و معاونان گردشگری استانها در خرم آباد گفت: در این راستا 15 طرح از مجموع 46 طرح نیمه تمام گردشگری استان امسال احیاء شده و به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر34مرکز اقامتی پذیرایی با استعداد یکهزار و 400 تخت و همچنین 24 دفتر خدمات مسافرتی در استان فعال است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: 50 مجتمع پذیرایی و خدماتی بین راهی در استان وجود دارد و امسال اسکان گردشگران و مسافران در مراکز اقامتی، هشت تا 10 درصد افزایش یافته است.

سلیمانی افزود: نوروز امسال اقامت مسافران از 450 هزار نفر در سال گذشته به 482 هزار نفر رسید و خرم آباد به عنوان یکی از هفت شهر برتر گردشگری کشور معرفی شد.

وی گفت: سه میلیون و 150 هزار نفر از جاذبه های طبیعی و تاریخی استان دیدن کرده اند که با توجه به این تعداد و همچنین نگهداری 12 هزار قطعه شی تاریخی بی نظیر در قلعه فلک الافلاک خرم آباد، ایجاد شرایط مناسب برای رفاه و رضایت گردشگران در دستور کار است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان افزود: در حال حاضر 12روستای هدف گردشگری در استان شناسایی شده و از مجموع بیش از 100 رشته صنایع دستی فعال، 50 درصد مختص و بومی لرستان است.