رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

افزوده شدن 10 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس پیشرفته به ناوگان فوریت های پزشکی لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزوده شدن 10 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس پیشرفته به ناوگان فوریت های پزشکی لرستان

افزوده شدن 10 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس پیشرفته به ناوگان فوریت های پزشکی لرستان

10 آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس پیشرفته به ناوگان فوریت های پزشکی لرستان افزوده شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: این آمبولانس ها با هدف ارتقاء طرح تحول نظام سلامت و در عمل به مصوبات سفر رئیس جمهوری در سال 93 ، به استان لرستان اختصاص یافته است.

دکتر ساکی گفت: این آمبولانس ها از بهترین نوع آمبولانس های دنیا محسوب می شوند که با سوخت گازوئیل کار می کنند و محصول امسال شرکت میزن آلمان هستند.

وی ارزش ریالی هر یک از این آمبولانس ها را 500 میلیون تومان برآورد کرد و گفت: تا پایان سال نیز 16 دستگاه دیگر از همین مارک و مدل به لرستان تحویل خواهد شد.

دکتر ساکی گفت: از این 10 آمبولانس، دو دستگاه در الیگودرز، دو دستگاه در پلدختر، 1 دستگاه در الشتر ، 1 دستگاه در دورود ، 1 دستگاه در بروجرد ، یک دستگاه در خرم آباد و دو دستگاه نیز در کوهدشت به کارگیری خواهند شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در استان 124 آمبولانس شامل 78 آمبولانس اسپرینتر، 23 تویوتا هایس، 9 هایلوکس کمک دار، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک بالگرد فوریتها، یک درزین آمبولانس و10 موتورلانس فعالند که با ورود این آمبولانسهای جدید، خدمات فوریتهای پزشکی و خدمات پیش بیمارستانی در لرستان به نحو چشمگیری ارتقاء خواهد یافت.