رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اقامه نماز اولویت مدیران باشد/ جلسات اداری با وقت نماز تلاقی نیابد - نمایش محتوای خبر

 

 

اقامه نماز اولویت مدیران باشد/ جلسات اداری با وقت نماز تلاقی نیابد

اقامه نماز اولویت مدیران باشد/ جلسات اداری با وقت نماز تلاقی نیابد

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه اقامه نماز باید در اولویت کاری مدیران قرار بگیرد، گفت: جلسات اداری دستگاه ها نباید با وقت نماز تلاقی پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود مظفر صبح امروز در همایش مدیران و دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی لرستان گفت: با توجه به این‌که نسل نوجوان و جوان آینده‌سازان این کشور هستند لذا ضرورت دارد اولویت ما در زمینه اقامه نماز جوانان و نوجوانان باشد.

وی افزود : ستاد اقامه نماز بیش از ۲۶ سال است که در کشور تاسیس شده و در راستای برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی اقامه نماز در کشور فعالیت می‌کند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقامه نماز اشاره کرد و اظهار داشت: در پایان  کار هر مدیری باید عملکرد آن مدیر در رابطه با وضعیت نماز مورد ارزیابی قرار بگیرد؛ این‌که نماز در دوران مدیریت یک مدیر در اداره چه مقدار رشد پیدا کرده و آیا اقامه نماز در آن اداره و دستگاه رشد نزولی داشته و یا رشد صعودی داشته است.

مظفر در ادامه به انجام پژوهش‌هایی در رابطه با وضعیت نماز در بین نوجوانان و جوانان اشاره کرد و ادامه داد: در پژوهش‌هایی که توسط ستاد اقامه نماز کشور در رابطه با عدم رغبت  برخی جوانان به  نماز انجام گرفته، مشخص شده که اکثر آنها عنوان داشته‌اند مشاهده یک رفتار ناشایست از افراد نمازخوان باعث شده آنها انگیزه‌ای برای نمازخواندن نداشته باشند لذا لازم است مدیران ما مراقب رفتار و کردار خود باشند.

وی افزود: وقتی یک فرد نمازخوان است باید این نماز در وی تاثیر داشته باشد و رفتار و عمل وی نیز شایسته باشد چراکه اگر یک رفتار ناشایستی از مدیر نمازخوان سر بزند تاثیرات منفی در جامعه خواهد داشت.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان این‌که اثرات نماز وقتی محقق می‌شود که اقامه کننده نماز باشیم، گفت: اولویت و مهمترین کار مدیران دستگاه‌های اجرایی و اداری باید اقامه نماز باشد و این درحالی است که در برخی از پروژه‌ها که به مدیران داده می‌شود آخرین جایی که در این پروژه مورد توجه است نمازخانه است در حالی‌که نمازخانه یک اداره باید در بهترین جای اداره باشد.

مظفر مشکلات موجود و بسیاری از منکرات و بداخلاقی‌ها در جامعه را ناشی از بی‌توجهی به اقامه نماز دانست و ادامه داد: مدیران ما باید پیشقدم در امر اقامه نماز باشند و نباید اجازه بدهند جلسات با وقت نماز تلاقی پیدا کند.

وی افزود: هر مدیری در هر اداره باید بررسی کند که چه اقداماتی می‌تواند در راستای تشویق و ترغیب کارکنان و جامعه هدف خود به‌سمت نماز داشته باشد.

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز کشور بر لزوم همت مدیران به رونق‌بخشی به نمازهای جماعت ادارات تاکید کرد و افزود: اگر نماز در یک اداره خوب اقامه شود خیلی از مشکلات، منکرات و تخلفات را شاهد نخواهیم بود.