رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

آقای قالیباف در گلزار شهدای قرچک ورامین - نمایش محتوای خبر

 

 

آقای قالیباف در گلزار شهدای قرچک ورامین

🔹در نظام اسلامی از امام (ره) یاد گرفتیم، اگر مدیری در هر سطحی از بخشدار و فرماندار تا مدیر و رئیس جمهور و معاون اول به دنبال کاسبی و ثروت حلال هم باشند زیبنده جمهوری اسلامی نیست.

🔹اگر از دولت قبلی تاکنون اشکالاتی ایجاد نمی شد، مطمئن هستم تا الان مترو به ورامین رسیده بود و این مشکل اساسی حل شده بود.

🔹برای دریافت 10 ، 15 میلیون تومان وام انقدر می برند و می آورند که از وام گرفتن بیزار می شوید، اما این 4 درصدی ها کسانی هستند که مدیرعامل و هیئت مدیره بانک را هم خودشان می گذارند

🔹به من می گویند قالیباف اینگونه حرف نزن هزینه دارد. می فهمم که حتما هزینه دارد، اما می گویم یک جا مکلف هستیم این اطلاعات را بدهیم و مردم مطلع باشند

🔹ما در نظام اسلامی از امام (ره) یاد گرفتیم که اگر مدیری در هر سطحی از بخشدار و فرماندار تا مدیر و رئیس جمهور و معاون اول به دنبال کاسبی و ثروت حلال هم باشند زیبنده جمهوری اسلامی نیست.

🔹دولتی که تجارتخانه شخصی شود و وزرایی که نه یک شرکت و دو شرکت، بلکه ده ها شرکت داشته باشند و فعالیت اقتصادی کنند، مگر دردی از کارگر و مستضعف و معلول می فهمد؟

🔹سالانه یک میلیون و 200 هزار نفر به بازار کار اضافه می شوند . باید برای این افراد شغل ایجاد شود. اگر جوانی در این 10 سال شغل پیدا نکرد و نتوانست تشکیل زندگی دهد به این معنی است که این جوان برای همیشه زمین خورده است و هیچ معنایی از زندگی اش نمی فهمد.

🔹مشکل کشور، سه کلمه بیشتر نیست؛ بیکاری، گرانی و رکود

🔹اگر شهرها و صنعت ما در اختیار مردم باشد ساخته می شود، اما چون در اختیار کسانی قرار می گیرد که تجارتخانه باز کرده اند و درد مردم را نمی فهمند، حتما نمی توانند کار کنند.