جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

اقتصاد مقاومتی با خرید کالای ایرانی و فعال کردن واحدهای تولیدی محقق می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتصاد مقاومتی با خرید کالای ایرانی و فعال کردن واحدهای تولیدی محقق می‌شود

اقتصاد مقاومتی با خرید کالای ایرانی و فعال کردن واحدهای تولیدی محقق می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت:اقتصاد مقاومتی با خرید کالاهای ایرانی، فعال شدن واحدهای تولیدی نیمه فعال و دوری از اسراف و اشرافی‌گری محقق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید‌احمد میر‌عمادی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان لرستان اظهار داشت: از اول انقلاب تاکنون دشمن از نظر اقتصادی به ما ضربه می‌زند چرا که داشته‌های اقتصادی ما برای دشمن مهم است.

وی افزود: دشمن آب سنگین اراک را که از لحاظ اقتصادی برای ما مهم است می‌گیرد و از طرفی اموال ما را بلوکه می کند تا به اقتصاد کشور ضربه بزند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: انتظار داریم نسبت به اقتصاد و فرهنگ اهتمام جدی وجود داشته باشد و در حقیقت در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل دیگر صحبت کردن بس است و باید عمل کرد.

وی عنوان کرد: مسئولی که صحبت می‌‌کند باید بگوید در اقتصاد مقاومتی چه کرده است ولی می‌بینیم برخی مسئولان به جای اینکه بگویند من چه کرده‌ام می‌گویند زمینه اقتصاد مقاومتی را فراهم کنید و آن را انجام دهید ولی اگر اینچنین باشد پس چه کسی باید کار انجام دهد و عمل کند.

میرعمادی تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی چند کار می‌تواند انجام دهد که نخستین آن تقویت فرهنگ کار است تا کار بیشتر انجام شود چراکه اقتصاد مقاومتی بر اساس کار است و تا زمانی که کار نباشد اقتصاد مقاومتی محقق نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد:اگر همه مصمم شویم و در سال اقتصاد مقاومتی یک ساعت بیشتر کار کنیم گام‌های بزرگی برداشته می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: یکی از اقدامات مهم دیگر در تحقق اقتصاد مقاومتی این است که در روستاها در کنار ارائه خدمات، باید اشتغال نیز ایجاد کنیم و این در حالی است که ما برق و آب به روستا می‌بریم ولی در جهت اشتغال کاری انجام نمی‌دهیم.

وی اظهار داشت: حاشیه‌نشینان شهرها غالبا کسانی هستند که دامداری خود را در روستا رها کرده و به شهر آمده‌اند بنابراین باید به این موضوع توجه ویژه شود.

میرعمادی فعال کردن واحدهای نیمه تعطیل در شهرک‌های صنعتی را از دیگر اقدامات مهم در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و عنوان کرد: واحدهای نیمه تعطیل با بیکار شدن کارگران ناامنی به وجود آورده‌اند و بر دوش مسئولان نیز بار سنگین گذاشته‌اند و مشکلات فراوانی در استان ایجاد کرده‌اند لذا واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل نیز باید تعیین تکلیف شود.

امام جمعه خرم‌آباد گفت:استفاده و خرید کالاهای ایرانی از دیگر راهکارهای اقتصاد مقاومتی است و در حقیقت استفاده از تولیدات داخلی سبب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود همانگونه که گاندی رهبر فقید هند دستور داد تا همه مردم هند لباس داهلی بپوشند و از طریق اقتصاد هند را رونق بخشید.

وی تصریح کرد:رونق اقتصادی با تزریق پول و پول‌های بلوکه شده در غرب محقق نمی‌شود.

میرعمادی با اشاره به دیگر راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی بیان کرد:یکی دیگر از اقدامات راهبردی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی پرهیز از اسراف و دوری از اشرافی‌گری است و متاسفانه می‌بینیم که در زمینه ‌های مختلف اسراف می‌شود.

وی عنوان کرد: این همه گندم در داخل کشور تولید می‌شود ولی به خاطر اسراف باز هم گندم وارد می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: اگر ما همه این راه‌کارها یا اقدامات دیگر را انجام دهیم و هر کسی در رابطه با اقتصاد مقاومتی احساس مسئولیت کند شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی خواهیم بود.

وی تهیه سند جامع فرهنگی استان لرستان را اقدامی بسیار خوب برشمرد و عنوان کرد: این سند باید به دستگاه‌ها ابلاغ شود تا دستگاه‌ها نظر خود را ظرف مدت یک ماه در مورد آن ارائه دهند ضمن اینکه هر دستگاهی با توجه به سند ارائه شده باید وضع موجود خود را بیان کند .

میرعمادی گفت: عدم ارایه نظر دستگاه‌ها در مورد سند فرهنگی به دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی به این معنی قبول کردن کار کارشناسی دبیر خانه فرهنگ عمومی است.

امام جمعه خرم‌آباد به تغییر مستمر مدیران در دستگاه‌ها اشارا نمود و بیان کرد: حقیقت امر این است که تغییر مدیریت، دائما در منصب‌ها وجود دارد و می‌بینیم که همواره مدیران جدید می‌گویند قبلا کاری نشده است اما اگر سند مشخص وجود داشته باشد عملکرد هر مدیر مشخص بوده و با وجود تغییرات  توسعه از حرکت نمی‌افتد.

وی گفت: سند فرهنگی استان لرستان پس از دریافت نظرات دستگاه‌ها در جلسه بعدی شورای فرهنگ عمومی به تصویب می‌رسد.