رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

اقتصاد مقاومتی در استان لرستان تبدیل به گفتمان مردمی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتصاد مقاومتی در استان لرستان تبدیل به گفتمان مردمی شود

اقتصاد مقاومتی در استان لرستان تبدیل به گفتمان مردمی شود

استاندار لرستان با بیان اینکه کمیته اقتصاد مقاومتی نقش دولت و مردم در استان تشکیل شود گفت: اقتصاد مقاومتی در استان لرستان تبدیل به گفتمان مردمی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد هوشنگ بازوند در جلسه هماهنگی ستاد دهه فجر استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد بابیان اینکه امام خمینی(ره) انقلاب را یک معجزه الهی دانست و مقام معظم رهبری از انقلاب به‌عنوان یک پدیده بی‌نظیر یادکرد اظهار داشت: بیان پدیده بی‌نظیر مقام معظم رهبری دارای تفسیر است که باید این موضوعات را برای جوانان و دهه چهارمی‌ها تشریح کرد.

وی افزود: انقلاب و دفاع مقدس تبدیل به گفتمان عمومی مردم شده بود که شاید یکی از موفقیت‌های ما همین بوده است  و هر چه در عرصه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی پیشرفت داشته‌ایم خمیرمایه هشت سال دفاع مقدس است.

استاندار لرستان عنوان کرد: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب نوع مدیریت ولایت‌فقیه است، کشورهای اسلامی فراوانی داریم ولی دچار دگرگونی شده‌اند اما ایران اسلامی به‌عنوان یک جزیره امنی است که این امن بودن جز از رهبری‌های ولایت‌فقیه نیست.

وی با اشاره به اینکه مدیریت مقام معظم رهبری مدیریت خداباوری و دینی است بیان کرد: خیلی از کشورها به این مدیریت اعتراف می‌کنند و اگر این نوع مدیریت در کشور نبود به‌طورقطع مشکلاتی ایجاد می‌شد.

بازوند تصریح کرد: حضور مردم درصحنه یکی از دستاوردهای انقلاب است، مردم هرزمانی که ضرورت داشته است و تهدیدی بوده وارد صحنه شده‌اند و تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین دشمن ایران اسلامی آمریکاست که همیشه به دنبال ضربه زدن به کشور بوده ولی عدم موفقیت آمریکا برای ضربه زدن به ایران حضور مردم بوده است.

استاندار لرستان گفت: انقلاب، ارج نهادن به رأی مردم بوده است به‌طوری‌که در 12 فروردین‌ماه همه به جمهوری اسلامی ایران رأی دادند ولی امام خمینی(ره) بیان کردند امضا کنید که همه مردم امضا کردند.

وی اظهار داشت: قانون اساسی یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است، قانون اساسی یکی از مترقی‌ترین قانون‌هایی است که در سطح دنیا وجود دارد.

بازوند افزود: بسیج یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است که شکل‌گرفته و تاکنون خیلی از مشکلات کشور را برطرف کرده است که باید این دستاوردها را برای نسل‌های آینده بیان کنیم.

وی عنوان کرد: حمایت از محرومان و رفع محرومیت از مهم‌ترین اقدامات است و مقام معظم رهبری در سیاست‌های خود محرومیت‌زدایی را بیان می‌کنند؛ احیا فرهنگ خودباوری به‌ویژه در عرصه اقتصاد مقاومتی اثرگذار است.

استاندار لرستان بیان کرد: انقلاب، احیا ارزش‌ها و باورهای دینی است و سرچشمه ایثار و شهادت از عاشورا بوده است که شهیدان در هشت سال دفاع مقدس این فرهنگ را احیا کردند.

وی در راستای اجرای برنامه‌های دهه فجر تصریح کرد: برنامه‌های این ایام توسط انجمن‌های مذهبی و تشکل‌های دینی با رویکرد فرهنگ فاطمی باشد.

بازوند گفت: کمیته افتتاح پروژه‌های عمرانی، کمیته فضای مجازی ارتباطات و اطلاع‌رسانی، کمیته اقتصاد مقاومتی نقش دولت و مردم به کمیته‌ها اضافه شود و اقتصاد مقاومتی در استان تبدیل به گفتمان مردمی شود.

وی اظهار داشت: نباید خانواده شهدا فراموش شود بنابراین همه مدیران دستگاه‌های اجرایی در این ایام با خانواده شهدا ملاقات داشته باشند.