رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری ریشه در قرآن و عترت دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری ریشه در قرآن و عترت دارد

اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری ریشه در قرآن و عترت دارد

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: سبک زندگی ما باید قرآن و عترت باشد چراکه اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری نیز ریشه در قرآن و عترت دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد آیت‌الله سید احمد میرعمادی روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه رویداد بزرگ هفته قرآن و عترت لرستان که در بیت امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شد بابیان اینکه قرآن کتاب هدایت، ذکر و شفای هر درد و بیماری روحی و روانی است اظهار داشت: خداوند پاک‌ترین کتاب هستی را بر قلب پاک‌ترین انسان‌های روی زمین نازل کرده است.

وی افزود: خداوند قرآن را که کتاب نورانیت است بر قلب نورانی پیامبراکرم(ص) نازل کرده و قلب نورانی پیامبر(ص) ظرف وجودی قرآن است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه هر کس که می‌خواهد از قرآن بهره بگیرد باید قلب پاک داشته باشد عنوان کرد: تا زمانی که انسان قلب پاک نداشته باشد نمی‌تواند از قرآن بهره‌مند شود چراکه شرط بهره‌مندی از قرآن تقوا، اخلاص و ایمان است.

وی بیان کرد: زمانی می‌توان به قرآن نزدیک شد که طهارت داشته باشید بنابراین جامعه قرآنی باید پاک باشد و مردم دل‌های پاک و نورانی داشته باشند.

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: اسلام بر پاک بودن، ایمان، اخلاص و تفکیک‌ناپذیری قرآن و عترت تأکید دارد به‌طوری‌که پیامبر(ص) از روز نخست قرآن را در کنار عترت قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: حدیث ثقلین بالاترین و مهم‌ترین سفارش پیامبر(ص) بوده که تمسک قرآن و عترت است؛ قرآن بدون عترت کاغذ و مرکبی بیش نیست و عترت بدون قرآن نمی‌تواند مایه حیات باشد چراکه عترت هدایت را از قرآن می‌گیرد و مفسر و مبین است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه قرآن و عترت وسیله نجات از گمراهی و ذلالت است گفت: وجود گروه‌های تکفیری و داعش به علت جدا کردن قرآن و عترت است، گروه تکفیری داعش تنها به‌ظاهر قرآن تمسک کرده اما از روح قرآن فاصله گرفته‌اند.

وی اظهار داشت: اینکه داعش دست به هر جنایتی می‌زند به این دلیل است که روح قرآن از آنان گرفته‌شده و انسان‌های گمراهی هستند چراکه قرآن را از عترت جدا کرده‌اند.

آیت‌الله میرعمادی با بیان اینکه باید قرآن و عترت را در کنار هم ببینیم افزود: ولایت و عترت مرزبان قلمرو وحی و نگهبان قرآن هستند؛ قرآن نیاز به مفسر و ترجمه دارد که عترت مفسر و مبین قرآن است.

وی عنوان کرد: باید جامعه قرآنی، فعالان قرآنی و مؤسسات قرآنی را تقویت کنیم چراکه جامعه ما باید جامعه‌ای قرآن و عترت باشد؛ جامعه قرآن و عترت، جامعه کار و تلاش، جامعه‌ای ایده آل و مطلوب است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: مسئولان فرهنگی برنامه‌ریزی لازم برای آشنا کردن جامعه بافرهنگ قرآن و عترت داشته باشند و فرهنگ قرآن و عترت را در جامعه ترویج کنیم.

وی با اشاره به اینکه اصلاح فرهنگ در سایه قرآن و عترت است تصریح کرد: سبک زندگی ما باید قرآن و عترت باشد چراکه اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری نیز ریشه در قرآن و عترت دارد.

آیت‌الله میرعمادی خاطرنشان کرد: همه وظیفه‌داریم در جهت ترویج فرهنگ قرآن و عترت تلاش کنیم و این‌گونه برنامه‌ها مقدمه‌ای برای انجام رسالت سنگین الهی باشد.