رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

اقتصاد و فرهنگ یک شعار ادامه‌دار است - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتصاد و فرهنگ یک شعار ادامه‌دار است

اقتصاد و فرهنگ یک شعار ادامه‌دار است

خطیب جمعه خرم‌آباد با تاکید بر بررسی و رفع نقاط قوت و ضعف اقدامات انجام گرفته در زمینه اقتصاد و فرهنگ، گفت: مسئله اقتصاد و فرهنگ یک شعار ادامه‌دار است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد د رمصلی الغدیر این شهر با تسلیت ایام فاطمیه، گفت:ضرورت دارد تمام ارگان‌ها و دستگاه‌ها کارنامه خود را در این سال در زمینه دو موضوع حساس اقتصاد و فرهنگ بررسی کنند تا بینند در این سال چه کارهای خوب و مثبتی را انجام داده‌اند که نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را بررسی و رفع کنند.

وی به تحریم‌های دشمنان علیه ایران اشاره کرد و افزود: مسئله اقتصاد و فرهنگ یک شعار ادامه‌دار است زیرا دشمن می‌خواهد به اقتصاد و فرهنگ ما ضربه بزند.

وی در ادامه به 20 فروردین روز ملی راهیان نور اشاره کرد و ادامه داد: یکی از کارهای ارزشمند بعد از دوران دفاع مقدس اعزام کاروان‌های راهیان نور بوده است که نتیجه شرکت در این کاروان‌ها معنویت و بصریت بوده است.

حجت‌الاسلام میرعمادی گفت: وجب به وجب از خاک ایران اسلامی به برکت ایثار جوانان به‌دست آمده است از این‌رو مسئولان باید این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و در این زمینه کمک کنند.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به جشن نیکوکاری اشاره کرد و ادامه داد: جشن نیکوکاری یک کار ارزشمندی است که نسیم رحمت را برای جامعه به ارمغان می‌آورد و شرکت در جشن نیکوکاری هر مقداری که برای انسان امکان داشته باشد نشانه نوع‌دوستی، دوری از دل‌بستگی به دنیا و کمک به نیازمند است.

وی در ادامه سخنان خود به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم(ص) اشاره کرد و گفت: برگزاری این رزمایش گوشه ای از قدرت ایران را به رخ دشمنان کشید و اثر بسیار بالایی داشت و باعث شد خیلی‌ها حساب کار خود را بکنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که این رزمایش پاسخی به آمریکایی ها بود، تصریح کرد: در این رزمایش توان موشکی ایران و تجهیزات جدید نیروهای نظامی ایران به نمایش گذاشته شد که ثابت کرد حرف آمریکایی ها مبنی بر اینکه همه گزینه‌ها حتی گزینه نظامی روی میز است چیزی جز یک حرف مفت نیست.

حجت‌الاسلام میرعمادی با تاکید بر این‌که دشمنان ایران اسلامی با همکاری چندین کشور دیگر رزمایش خود را در آب‌های خلیج فارس و عمان برگزار می‌کند، افزود: اما ایران اسلامی به تنهایی توانست رزمایش خود را در دریا و خشکی برگزار کرده و قدرت خود را نشان دهد.

وی با اشاره به این‌که این رزمایش پاسخ دندان شکنی به یاوه‌گویی‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا بود، گفت: نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس گفته بود که اسرائیل به تنهایی می تواند به ایران حمله کند و حالا باید گفت اگر شما این قدرت را دارید و جرات می کنید بیاید شانس خود را در برابر قدرت نظامی ایران امتحان کنید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که امروز همه دشمنان و معاندان ایران اسلامی به خوبی بر ظرفیت های دفاعی ایران واقف هستند، تصریح کرد: همه می‌دانند ایران در همان لحظه اولیه قادر است هر نوع تهدیدی را با قدرت پاسخ دهد.

حجت‌الاسلام میرعمادی با تاکید بر ا‌که رژیم صهیونیستی نتوانست در برابر گروه حماس و حزب الله لبنان بایستد حالا می خواهد در برابر ایران ایستادگی کند؟ افزود: این رزمایش برای کشورهای حاشیه خلیج فارس این پیام را داشت که نباید چشمشان به قدرت های خارجی باشد و می توان امنیت خلیج فارس را تنها با کمک همسایگان تامین کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان در ادامه به 15 اسفند روز درخت‌کاری اشاره کرد و گفت: حفظ محیط زیست و گسترش فضای سبز در زندگی امروز ما یک ضرورت است زیرا با گسترش شهرنشینی، ساخت‌وسازهای آپارتمانی، نفس‌ کشیدن و هوای سالم استشمام کردن بسیار مشکل است.

حجت‌الاسلام میرعمادی خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر شاهد تغییراتی در آب و هوای کشور هستیم در حالی‌که همین تغییرات باعث خشک شدن چشمه‌ها، تالاب‌ها، رودخانه‌ها، درختان و... بوده است که علاوه بر این پدیده  گرد وغبار نیز محیط زیست را به مخاطره انداخته از این‌رو در چنین شرایطی درختکاری را یک امر واجب باید بدانیم و در اجرا به آن عمل کنیم.

وی با اذعان به این‌که برای ادامه حیات ما امروز با این شرایط درختکاری یک وظیفه شرعی است و در منابع دینی ما تأکید فراوانی بر امر درختکاری شده است کرد: پیامبراکرم(ص) فرموده است: هر کس درختی را بکارد و برای نگهداری آن بکوشد تا به ثمر برسد خداوند در برابر ثمر و میوه‌ای که به بار بنشیند، پاداش می‌دهد.