جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

اقدامات ارشادی امر به معروف از ادارات آغاز شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اقدامات ارشادی امر به معروف از ادارات آغاز شود

اقدامات ارشادی امر به معروف از ادارات آغاز شود

امام جمعه بروجرد گفت: اقدامات ارشادی باید از مجموعه ادارات با فعال شدن شوراهای امر به معروف و نهی از منکر آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان اظهار داشت:عمده‌ترین دلیل بی‌تفاوتی مردم نسبت به امر به معروف و نهی از منکر عدم حمایت نظام و مسئولان آن از آمرین به معروف و ناهیان از منکر است.

وی به ضعف قانونی موجود در این زمینه اشاره کرد و افزود: متأسفانه امروز قوانین موجود در این زمینه، حمایت قابل توجهی از آمرین به معروف و ناهیان از منکر در جامعه انجام نمی‌دهد.

امام جمعه بروجرد با تأکید بر ضرورت تذکر لسانی توسط تمامی آحاد جامعه، بیان کرد: امروز شهروندان با نادیده گرفتن این مهم از آن دریغ کرده و حتی حاضر به انجام کمترین سطح امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نیستند.

وی ضعف قانون در حوزه اجرا را از دیگر دلایل مغفول ماندن این مهم در جامعه برشمرد و عنوان کرد: نمی‌توان تنها با برگزاری چنین جلساتی در رابطه با این موضوع مهم تصمیم‌گیری کرده و امیدوار به نتیجه‌ای خوب بود بلکه تنها با عملکرد صحیح در این حوزه می‌توان نتایج قابل قبولی کسب کرد.

ترابی با بیان این‌که قانون محکمی در کشور به منظور حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اصلاح این قانون باید از سرمنشاء آن یعنی دولت، مجلس و قوه قضائیه انجام شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه جامعه امروز ما منطبق بر معیارهای اسلامی نیست چراکه در امر به معروف و نهی از منکر نتوانسته‌ایم نمره قبولی را کسب کرده و به گونه‌ای با متخلفان در این حوزه برخورد کنیم که عفت عمومی جامعه حفظ شود.

امام جمعه بروجرد گفت: عملکرد منفعلانه و غیرمسئولانه مسئولان در این حوزه هیچ‌گاه به موازات تهاجم فکری و فرهنگی دشمنان نظام نبوده و همواره از آن عقب‌تر بوده است به‌گونه‌ای که به نسبت هجمه بالای فرهنگی دشمنان در این زمینه ستادهای احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی عملکرد مطلوبی از خود نشان نداده‌اند.

وی با بیان این‌که عملکرد ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر فرهنگ‌سازی در راستای این واجب فراموش شده است، عنوان کرد: ضروری است تمامی دستگاه‌های فرهنگی در این حوزه با جدیت وارد شده و با همکاری خود با این ستاد نسبت به برخورد قاطع در این موضوع کوشش کنند.

ترابی با ناکافی دانستن اعتبارات تخصیص یافته در این حوزه بیان کرد: باید دانست امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است که مسئولان دستگاه‌های مختلف به عنوان کارگزاران نظام موظف به اجرای آن هستند.