رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

اقدامات لازم برای اسکان مسافران تابستانی در خرم‌آباد فراهم شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اقدامات لازم برای اسکان مسافران تابستانی در خرم‌آباد فراهم شود

اقدامات لازم برای اسکان مسافران تابستانی در خرم‌آباد فراهم شود

فرماندار خرم‌آباد گفت: کلیه دستگاه‌ها باید آمادگی کامل و لازم جهت میزبانی مسافران تابستانه به استان به‌ویژه شهر خرم‌آباد داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب‌الله خجسته پور در جلسه ستاد سفر تابستانه که در سالن جلسات فرمانداری خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: به جهت قرارگیری در ماه مبارک رمضان، سفرهای تابستانه تاکنون به‌صورت محدود بود که از فردا سفرها شروع می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه یک ماه از تابستان امسال را در ماه مبارک رمضان قرار داشتیم، سفرهای تابستانه امسال در طی دو ماه انجام می‌شود.

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مسافران به استان لرستان سفر می‌کنند، عنوان کرد: کلیه دستگاه‌ها باید آمادگی کامل و لازم جهت میزبانی مسافران تابستانه به استان به‌ویژه شهر خرم‌آباد را داشته باشند.

وی بیان کرد: کلیه اعضای ستاد باید گزارشی از اقدامات انجام‌شده را در پایان سفرهای تابستانه به ستاد ارائه دهند.

خجسته پور بابیان اینکه کلیه دستگاه‌ها برای نصب بنر باید با شهرداری هماهنگ شوند، تصریح کرد: نوشته‌ بنرهای نصب‌شده باید با عنوان ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان خرم‌آباد باشد.

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش به‌صورت مکتوب نام مدارس، آدرس و شماره تلفن را در اختیار اعضای ستاد قرار دهد.

فرماندار خرم‌آباد گفت: بسته‌های فرهنگی میراث فرهنگی، هلال‌احمر، آموزش‌وپرورش و ارشاد اسلامی در قالب یک پکیج در اختیار مسافران قرار گیرد.

وی بابیان اینکه عوامل هلال‌احمر و فوریت‌های پزشکی در جاهایی که موردنیاز است مستقر باشند، اظهار داشت: تمهیدات لازم از قبیل سرویس بهداشتی و نورپردازی در پارک‌هایی که عنوان شد انجام گیرد کمااینکه این اقدامات در مسیر شمال به جنوب استان انجام شود.

خجسته پور افزود: دستگاه‌های خدمات رسان مانند گاز، آب و برق در خصوص قطع آماده‌باش و درصورتی‌که آب یا برق مدرسه و پارکی که مسافران اسکان دارند قطع شد سریعاً اقدام کنند.

وی عنوان کرد: راه و شهرسازی، شهرداری، اداره املاک و پایانه‌ها بحث ایمن‌سازی و خط‌کشی راه‌ها به‌ویژه در معابر درون‌شهری را انجام دهند.

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی باید خدمات کمی و کیفی خود را اطلاع‌رسانی کند و آماده  خدمات‌رسانی باشد، بیان کرد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نظارت کاملی بر جایگاه‌های پمپ‌بنزین داشته باشد.

وی تصریح کرد: سازمان صنعت و معدن آدرس نمایندگی‌های مجاز تعمیرات خودرو را به ستاد ارائه دهد و بانک‌ها نظارت کافی بر خودپردازهای شهر به‌ویژه در محور شریعتی داشته باشند.