جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

اقدام خیر لرستانی برای درمان کیانا - نمایش محتوای خبر

 

 

اقدام خیر لرستانی برای درمان کیانا

اقدام خیر لرستانی برای درمان کیانا

تزریق آمپول پنی‌سیلین کیانا دختر بچه خرم‌آبادی را فلج کرد و پس از گذشت چند ماه اکنون یک خیر خرم‌آبادی برای تأمین هزینه‌های درمان این دختر فلج شده به کمک پدرش شتافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، همه‌ چیز از یک سرماخوردگی ساده شروع شد، 26 بهمن سال گذشته بود که کیانای شش‌ساله برای رسیدن به درمانگاه تأمین اجتماعی هم‌قدم با پدرش راه می‌رفت تا به درمانگاه تأمین اجتماعی برسد، با رسیدن به درمانگاه پزشک برای او نسخه‌ای پیچید، نسخه‌ای که سرنوشتش را نیز در هم پیچید.

با تزریق آمپول پنی‌سیلین پاهای کیانا در لحظه فلج شد و دیگر توان راه رفتن نداشت و بستری شدن پی‌درپی او در بیمارستان‌های کرمانشاه و تهران نیز نتیجه‌ای نداشت و نسخه پیچیده شده، او را زمین‌گیر کرد.

پدر کیانا برای درمان پاهای فلج شده دخترش 18 میلیون تومان هزینه کرد و با خالی شدن جیب‌هایش راهی ادارات استان شد که در مجموع کمک‌های ادارات پس از پاس‌کاری زیاد، تنها سه میلیون و 800 تومان شد.

فروش لوازم منزل برای تامین درمان کیانا

اما دردهای کیانا به اینجا ختم نشد و گریه‌های شبانه‌روزی او خبر از درد دیگری می‌داد، دردی که به گفته کیانا دل‌درد بود و از نظر پزشک متخصص عفونت کلیه، اما پدر کارگر کیانا دیگر فرش و کولری نداشت تا برای درمان دردهای دخترش بفروشد.

دوندگی‌های هفت‌ماهه پدر کیانا برای گرفتن دیه دخترش به‌جای نرسید و رأی نظام پزشکی صادر شد آمپول هیچ مشکلی نداشته است که با صدور این رأی خانواده کیانا به نشانه اعتراض دو روز چادرنشین درب تأمین اجتماعی استان شدند که در نهایت چادر آن‌ها توسط مأموران جمع و پدر کیانا پس ساعتی دستگیری آزاد شد.

در پی فلج شدن دختربچه خرم‌آبادی خبرگزاری تسنیم در گزارش‌هایی تحت عنوان «جزئیات فلج شدن دختربچه 6 ساله لرستانی»،«" دارو" عامل فلج شدن دختر 6 ساله لرستانی نیست»،«آمپولی که دختر 6 ساله لرستانی را فلج کرد؛ نخاع کیانا در وضعیت تهدید» و«تهدید جدی سلامت دختربچه لرستانی در بازی وعده‌ها» مشکلات کیانا را به گوش مسئولان برساند.

این خبرگزاری بارها مشکلات این خانواده را به مسئولان مربوطه گوش‌زد کرد تا برای تأمین هزینه‌های درمان این دختربچه قدمی برداشته شود اما دستگاه‌های ذی‌ربط با بیان اینکه «دارو مشکلی نداشته است» سهم ناچیزی در کمک با این دختربچه فلج شده داشتند.

چادر زدن اعتراض آمیز خانواده کیانا مقابل تامین اجتماعی استان

چادر زدن این خانواده مقابل تأمین اجتماعی سبب شد تا این خبرگزاری و برخی از رسانه‌های استان خبر آن را منعکس کنند که با  انتشار این خبر در فضای مجازی مردم از این اتفاق متأثر شدند و خواستار رفع مشکلات این دختربچه خرم‌آبادی شدند.

خوشبختانه یک خیر خرم‌آبادی با شنیدن این خبر برای کمک به کیانا پیش‌قدم شد و چند روز پیش با حضور در منزل دارابی از نزدیک در جریان مشکلات کیانا قرار گرفت.

فرشاد دارابی پدر دختربچه فلج شده خرم‌آبادی در گفت‌وگو با تسنیم، ضمن تشکر و قدردانی از این خیر خرم‌آبادی، گفت: این خیر تقبل کرده تا همه هزینه‌های درمانی کیانا در داخل و خارج از استان را پرداخت کند.

تقبل کمک هزینه درمان کیانا توسط خیر خرم آبادی

وی می‌گوید: این خیر علاوه بر اینکه تقبل کرده یک دستگاه ویلچر برقی، یک دستگاه دیالیز، دستگاه تبلت و اسباب‌بازی برای دخترم تهیه کند تقبل کرده تا یک دستگاه وانت پیکان و لوازم خانه از قبیل تلویزیون و فرش برای ما خریداری کند.

دارابی می‌افزاید: از آنجاکه من مستأجر هستم این خیر تقبل کرد تا مبلغی برای رهن خانه به ما بدهد تا مشکلات مسکن نیز برطرف شود.

وی می‌گوید: چند ماه آینده دخترم باید سه عمل کلیه، مثانه و کیسه صفر انجام دهد که امیدوارم با کمک این خیر وضعیت دخترم بهبود یابد و سلامتی‌اش را به دست آورد.

پدر کیانا ضمن قدردانی از حمایت‌های این خیر،گفت: متأسفانه با وجود اینکه از طریق ادارات مربوطه استان پیگیری‌های زیادی برای تأمین هزینه‌های درمان کیانا کردم، مسئولان کمکی نکردند.