رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

اقدام موثری برای 250 هزار معلول و سالمند لرستان صورت نگرفته است - نمایش محتوای خبر

 

 

اقدام موثری برای 250 هزار معلول و سالمند لرستان صورت نگرفته است

اقدام موثری برای 250 هزار معلول و سالمند لرستان صورت نگرفته است

مدیر کل بهزیستی لرستان گفت: اقدام موثری برای امکانات رفاهی 250 هزار معلول و سالمند لرستان صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، در جلسه صبح امروز شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی که با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی عضو شورا در ستاد بهزیستی لرستان برگزار شد، بر ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف بهزیستی و سالمندان تاکید شد.

 مدیر کل بهزیستی لرستان در این جلسه با انتقاد از عدم وجود امکانات رفاهی ویژه افراد ناتوان در لرستان گفت: در لرستان نزدیک 100 هزار معلول و 150 هزار سالمند وجود دارد و در برنامه‌های توسعه استان امکانات رفاهی و خدماتی مطلوب جهت این اقشار در نظر گرفته نشده است که این موضوع در کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی در امور معلولان و سالمندان و از طریق استانداری لرستان در دست بررسی و اقدام است.

اسدالله حیدری شورای هماهنگی تعاون را بزرگ‌ترین و موثرترین فراکسیون در دولت محلی بر شمرد و عنوان کرد: اعضای این شورا با اختیارات و وظایفی که بر عهده دارند، می‌توانند در خصوص رفع مسائل و مشکلات اجتماعی استان، نقش آفرینی موثری داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی لرستان در ادامه از مدیران عضو شورا خواست در قادرسازی و توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی به ویژه در خصوص مسائل اشتغال، تسهیلات بانکی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، حداکثر مساعدت لازم را در نظر بگیرند.

در ادامه جلسه علی آشتاب مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: جامعه هدف بهزیستی نیازمند خدمات بیشتر است و با توجه به اینکه شورای هماهنگی تعاون، دارای ظرفیت بالایی در ارائه خدمات است، می‌تواند منشا قول و اثر در خصوص ارائه خدمت به این اقشار باشد.

وی در پایان از تمام مدیران کل عضو شورای تعاون خواست، با تشکیل کمیته‌های چند جانبه و تخصصی در خصوص تصویب طرح‌ها و برنامه‌های مرتبط با جامعه هدف بهزیستی، هم اندیش و اقدام کنند.