جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

الگوهای رفتاری شهدا به نوجوانان و جوانان شناسانده شود - نمایش محتوای خبر

 

 

الگوهای رفتاری شهدا به نوجوانان و جوانان شناسانده شود

الگوهای رفتاری شهدا به نوجوانان و جوانان شناسانده شود

امام جمعه بروجرد گفت: نیاز امروز جامعه ما شناساندن الگوهای رفتاری شهدا به نوجوانان و جوانان است تا بتوان مجاهدت‌های آن‌ها را در راه اعتلای ارزش‌های والای انسانی زنده نگه داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی عصر روز سه شنبه در نخستین یادواره شهدای شهرداری این شهرستان اظهار داشت: تجلیل از مقام شامخ شهدا باید تجلیل عملی باشد چرا که تجلیل عملی از شهدا تداوم دهنده راه آن‌ها است.

وی با تأکید بر لزوم حرکت در مسیر شهدا در جامعه امروز، افزود: نیاز امروز جامعه ما شناساندن الگوهای رفتاری شهدا به جوانان و نوجوانان است تا بتوان مجاهدت‌های آن‌ها را در راه اعتلای ارزش‌های والای انسانی زنده نگه داشت.

امام جمعه بروجرد هفته دفاع مقدس را فرصتی مغتنم برای قدرشناسی از حماسه آفرینان جنگ تحمیلی دانست و عنوان کرد: تجلیل از مقام شامخ خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان آزادگان و رزمندگان آن دوران می‌تواند در ایجاد و تقویت روحیه ایثار و از خودگذشتگی در جامعه کمک کند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کشور، بیان کرد: هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای غفلت‌زدایی از جامعه و بیان جانبازی و ایثار رزمندگانی است که با بذل جان خود از همه هستی خود گذشتند تا امروز امنیت و رفاه نصیب ملت ایران شود.

ترابی سربلندی و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی را مرهون جانبازی شهدا دانست و خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای بازخوانی حماسه حضور بهترین جوانان این مملکت از اقشار مختلف در برابر هجمه نظامی دشمن است، آن‌ها که از خانه و کاشانه و زندگی خود گذشتند تا ملت ایران عزیز و سربلند مانده و نظام مقدس جمهوری اسلامی برقرار بماند و منشأ خیرات و برکات نه تنها برای این کشور و این ملت بلکه برای ملت‌های جهان باشد.

وی برگزاری یادواره‌های شهدا را اقدامی شایسته در راستای تجلیل از مقام شامخ شهدا خواند و افزود: با برگزاری این‌گونه مراسم می‌توان روحیه قدرشناسی و قدردانی ملت ایران در جامعه را نهادینه کرده و ارزش‌های فراموش شده از آن دوران را احیا کرد.

امام جمعه بروجرد مجد و صیادت ملت ایران را مرهون جانبازی شهدا و ایثارگران دانست و گفت: پیشرفت‌های شگرف و چشمگیر امروز ملت ایران در عرصه‌های مختلف مرهون و مدیون ایثار شهدا و جانبازی جانبازان و تحمل شکنجه‌های دوران دفاع مقدس در شکنجه‌های رژیم سابق بعث عراق در اردوگاه‌های اسرا است.

وی با بیان این‌که نجات ملت ایران در پیروی از راه شهدا است، تصریح کرد: تقویت روحیه ایثار و فداکاری و جانبازی در میان نسل کنونی جنگ ندیده برای یادگیری ایستادگی در مقابل دشمن ضروری است.