جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

آل‌سعود به دنبال معرفی اسلام به عنوان دین خشن است - نمایش محتوای خبر

 

 

آل‌سعود به دنبال معرفی اسلام به عنوان دین خشن است

آل‌سعود به دنبال معرفی اسلام به عنوان دین خشن است

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های نماز عید سعید قربان ضمن تبریک این عید اظهار داشت: عید قربان برای همه مسلمانان عید است و این روز، روز رهایی از تعلقات دنیوی است و حاجیان در این روز به سرزمین منا وارد شده و سه عمل رمی‌جمرات، قربانی کردن و تراشیدن سر را انجام می‌دهند.

وی یادآور شد: عید قربان روز به نمایش گذاشتن قدرت اسلام و وحدت مسلمانان در برابر دشمنان در سرزمین وحی است و روز عید قربان روز ذکر و دعا است.

میرعمادی عنوان کرد: عید قربان روز غلبه بر شیطان و روز بندگی و عبودیت خداوند است، از این‌روز را به تمام مسلمانان به ویژه مردم لرستان تبریک می‌گویم.

وی در ادامه با بیان اینکه آل‌سعود مجری معرفی اسلام به عنوان یک دین خشن، دامن زدن به اختلافات مذهبی، به راه انداختن جنگ نیابتی و ... است، گفت: امروز آل‌سعود به دنبال بی‌ثباتی و ناامنی در کشورهای اسلامی و سرکوب کردن مقاومت اسلامی به کمک استکبار جهانی است.

میرعمادی عنوان کرد: امروز دست حاکمان آل‌سعود به خون مسلمانان در سوریه، بحرین، عراق، و...آلوده است و ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی در کشورهای اسلامی با این هدف صورت می‌گیرد که به بهانه نبود امنیت و ثبات آمریکا حضور خود را در منطقه توجیه کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: آل‌سعود با حمایت از گروه‌های تروریستی داعش و النصره به دنبال معرفی دین اسلام به عنوان یک دین خشن است، اما باید بدانند که با وحدت و برادری مسلمانان تمام توطئه‌های مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود خنثی می‌شوند.

وی در ادامه به سالروز فاجعه منا و کشتار بیش از 7 هزار نفر از زائرین بیت الله الحرام اشاره کرد و گفت: با گذشت یک سال از این حادثه نه تنها عاملان و مسببان این فاجعه معرفی نشده‌اند، بلکه آل‌سعود حاضر به عذرخواهی نیستند و باید گفت که آل‌سعود انسان‌های قاتل و قصی‌القلبی هستند چون که در فاجعه منا نه تنها حجاج مظلوم میهمان خدا را کشتند، بلکه به مجروحان هم رحم نکردند.

امام جمعه خرم‌آباد از سکوت سران کشورهای اسلامی در مقابل فاجعه منا به شدت انتقاد کرد و یادآور شد: امت اسلامی خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی ابعاد فاجعه منا، محاکمه مسببان و عاملان این فاجعه و تشکیل شورایی متشکل از کشورهای اسلامی جهت اداره حرمین شرفین مکه مکرمه و مدینه منوره هستند.

لازم به ذکر است، نماز عید قربان در سراسر لرستان به طور همزمان برگزار شد.