جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

آماده‌باش دستگاهای اجرایی و امدادی لرستان/ محور ریلی شمال به جنوب همچنان مسدود است - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده‌باش دستگاهای اجرایی و امدادی لرستان/ محور ریلی شمال به جنوب همچنان مسدود است

آماده‌باش دستگاهای اجرایی و امدادی لرستان/ محور ریلی شمال به جنوب همچنان مسدود است

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: تمام دستگاه‌های لرستان در حالت آماده باش کامل هستند تا از خطرات احتمالی ممانعت کنند.

رضا آریایی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در مورد میزان خسارات سیل در استان لرستان بر اثر بارش باران شدید اظهار داشت: باراش شدید باران در شب و روز گذشته در تمام نقاط استان جاری بوده و به علت طغیان رودخانه ها در برخی نقاط خساراتی نیز وارد کرده است.

وی در مورد میزان خسارات افزود: میزان خسارات ناشی از سیلاب معلوم نیست و هنوز جمع بندی در این مورد نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: متوسط بارندگی در استان تا این لحظه(بعد از ظهر چهارشنبه) حدود 90 میلی متر بوده و تمام دستگاه‌ها در حالت آماده باش کامل هستند تا از خطرات احتمالی ممانعت کنند.

وی در مورد ادامه دار بودن باران ها بیان کرد: اکنون بارش در خیلی از نقاط استان همچنان ادامه دارد و تنها در شهرستان کوهدشت بارش باران متوقف شده است.

آریایی با اشاره به طغیان رودخانه کشکان اظهار داشت: شدت و تداوم بارندگی، طغیان رودخانه کشکان و تعدادی از مسیل‌ها و آبراهه‌های اصلی و فرعی را به همراه داشته است و در مورد شهر معمولان نیز به خاطر موقعیت جغرافیایی این شهر نگرانی خاصی وجود ندارد.

وی در مورد خروج قطار از ریل در مسیر لرستان بیان کرد: خروج قطار در مسیر راه‌آهن لرستان و محور شمال به جنوب را مسدود کرده است؛ این قطار محلی بوده و از نوع مسافربری دورود به اندیمشک از ریل خارج شده و سبب انسداد مسیر شده است.

آریایی با بیان اینکه این قطارساعت 18 روز چهارشنبه به دلیل بارندگی بی سابقه و ریزش کوه در محل حد فاصل ایستگاه کشور و تنگ هفت از ریل خارج شد، تصریح کرد: خوشبختانه این حادثه هیچ‌گونه خسارت جانی نداشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان عنوان کرد: تلاش برای بازگشایی مسیر همچنان ادامه دارد ولی با توجه به شدت بارندگی، امیدواریم هر چه سریعتر این مهم انجام شود ولی شاید بازگشایی تا صبح روز پنجشنبخ نیز ادامه داشته باشد.