جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

آماده‌باش کامل نیروهای انتظامی لرستان برای چهارشنبه‌سوری - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده‌باش کامل نیروهای انتظامی لرستان برای چهارشنبه‌سوری

آماده‌باش کامل نیروهای انتظامی لرستان برای چهارشنبه‌سوری

فرمانده انتظامی لرستان گفت: تمام نیروهای انتظامی لرستان در حالت آماده‌باش هستند و تمهیدات لازم برای چهارشنبه‌سوری بدون حادثه  در استان لرستان اندیشیده شده است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد محمد قنبری ظهر روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران در خرم‌آباد ضمن تبریک فرارسیدن عید نوروز اظهار داشت: براساس سنوات گذشته برنامه‌هایی برای چهارشنبه آخر سال تدوین شده که طبق این برنامه‌ها تلاش می‌کنیم امسال هم مانند سال گذشته شاهد حادثه‌ای در چهارشنبه آخر سال نباشیم.

فرمانده انتظامی لرستان یادآور شد: تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم افرادی که بخواهند باعث سلب آرامش و آسایش مردم شوند با آنها برخورد شود و تا تعطیلات نوروز دستگیر و در بازداشتگاه به سر می‌برند.

قنبری یادآور شد: تمام نقاط و محلاتی که در گذشته محل تجمع شادی افراد در چهارشنبه‌سوری بوده شناسایی و برای آنها با همکاری شهرداری خرم‌آباد و نیروی انتظامی دشت‌های مخصوصی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: ما منکر شادی مردم نیستیم اما این شادی تا زمانی که به حقوق دیگران تجاوز نشود همراه هستیم در غیر این صورت با قاطعیت با افراد مخل نظم و آرامش برخورد می‌شود و اگر افرادی بخواهند در چهارشنبه‌سوری از خطوط قرمز عبور کنند تا پایان تعطیلات مهمان ما هستند.

فرمانده انتظامی لرستان گفت: با تلاش تمام نیروهای انتظامی و نظامی مردم از همکاری خوب همه دستگاه‌های اجرایی استان امسال شاهد کاهش 34 درصدی جرائم در استان لرستان بوده است.

قنبری خاطرنشان کرد: طی سال جاری استان لرستان در بحث امنیت جزء استان‌های برتر کشور بوده و 34 درصد کاهش جرائم استان بویژه سرقت بوده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ سرقت مسلحانه‌ای امسال در لرستان وجود نداشته عنوان کرد: لرستان یک استان امن برای مردم و یک استان ناامن برای مجرمان است از این رو امسال توانسته‌ایم در حوزه کشف شاهد افزایش شش درصدی کشف جرائم باشیم.

این مسئول تصریح کرد: طی سال جاری در حوزه راهنمایی و رانندگی شاهد کاهش هفت درصدی تلفات جاده‌ای بوده‌ایم که میانگین کشوری 6.7 درصد است یعنی استان لرستان از میانگین کشوری بالاتر است.

قنبری در ادامه تصریح کرد: سیستم‌های پایش تصویری باعث شده است که چهار درصد جرائم کاهش یابند از این رو علاوه بر این 60 الی 70 درصد خودروهای تحت تعقیب دستگاه قضایی در لرستان توسط این سیستم‌ها شناسایی شده است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم امسال تعطیلات نوروز شاهد کاهش چشم‌گیر تلفات جاده‌ای باشیم.