رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

آمادگی مجتمع‌های بین‌راهی استان لرستان برای پذیرایی از زائران - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی مجتمع‌های بین‌راهی استان لرستان برای پذیرایی از زائران

آمادگی مجتمع‌های بین‌راهی استان لرستان برای پذیرایی از زائران

مدیرکل حمل‌ و نقل استان لرستان گفت: مجتمع‌های خدماتی و بین‌راهی استان لرستان آمادگی پذیرایی از زائران پیاده روی اربعین را دارند و امکانات لازم را در اختیار زائران قرار می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حسن رحمانی در نخستین جلسه ستاد زائران اربعین حسینی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با بیان اینکه حمل‌ و نقل استان لرستان جهت خدمات‌دهی به زائران پیاده‌روی اربعین آمادگی دارد، اظهار داشت: فعالیت پایانه‌های مرزی در سطح ملی توسعه‌ یافته و به چهار برابر ظرفیت رسیده است.

وی با بیان اینکه حمل‌ و نقل استان در بحث مجتمع‌های خدماتی و بین‌راهی آمادگی کامل دارد، افزود: این مجتمع‌ها امکانات لازم را در اختیار زائران قرار می‌دهند و با کسانی که بخواهند در طول مسیر ایستگاه صلواتی برپا کنند همکاری می‌شود.

مدیرکل حمل‌ و نقل استان لرستان عنوان کرد: هر استانی در پایانه‌های مرزی مهران یک فضای مشخص برای حمل‌ و نقل در اختیار دارد که توسط بالن مشخص‌ شده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی‌ شده سه میلیون نفر از مردم ایران در مراسم اربعین حضور پیدا کنند، تصریح کرد: وسایل نقلیه اداره کل حمل‌ و نقل استان لرستان در این پایانه‌های مرزی برای انتقال زائران مستقر می‌شوند، در استان 115 دستگاه اتوبوس و نزدیک به 900 دستگاه مینی‌بوس دارای کارت هوشمند هستند.

رحمانی خاطرنشان کرد: سال گذشته برای برگشت زائران اربعین حسینی 566 دستگاه اتوبوس و 845 دستگاه مینی‌بوس برای انتقال زائران به استان در نظر گرفته شد.

وی گفت: امسال تعداد زائران اربعین حسینی افزایش‌یافته بنابر این وسایل نقلیه‌ای که برای انتقال آن‌ها در نظر گرفته‌ شده نیز افزایش می‌یابد.